Top

Gerekli wordpress eklentileri

Celilcan / Wordpress  / Gerekli wordpress eklentileri
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 1,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Gerekli wordpress eklentileri

WordPress artık sadece bir içerik yönetim sistemi olarak kullanılmıyor. Çoğu kurumsal web tasarım firması’da internet siteleri tasarlarken bu alt yapıyı kullanıyor. Buna etkisi olan en büyük etmen wordpress eklentilerinin kolayca elde edilebiliyor olmasıdır.. Tabi bolca tema desteği olması da avantajlardan bir tanesidir. Bu arada unutmadan belirtelim eğer seo ayarlarını düzgün bir şekilde yapılandırmadı iseniz, tek başına WordPress ‘in yapabileceği bir şey yoktur. Hatta bazen size fayda yerine zarar bile sağlayabilir.

İşte burada eklentiler devreye giriyor. Örneğin lüzumsuz Js ve CSS lerin kodların içinden kaldırılması için Wp Remove Js CSS eklentisi ile lüzumsuz bir sürü koddan kurtulabilirsiniz.

Her ne kadar akılcı kodlamasıyla öne çıksa da bazı eklentilerle daha da üst seviyeye taşımak mümkün oluyor. Türkiye ve Dünyada popüler olmuş bazı çok kullanılan eklentileri bir iki kelime ile anlatmaya çalışacağız. Listemizi sürekli olarak güncellemeye çalışacağız.

En gerekli wordpress eklentileri :

 • All in one seo pack ( En iyi WordPress seo eklentisi )

Bir çok seo uygulamasını kullanabileceğiniz bu eklenti ile arama motorlarında üst sıralarda olmanız daha kolay. Yoast ( WPseo ) için en iyi alternatifdir. Sanırız en çok kullanılan eklentilerden bir tanesidir.

 • Akismet (Spam yorum engelleme)

WordPress’i kurduğunuzda içinde dahili olarak gelen bir eklenti, spam yorumların yapılmasını engelliyor..

 • Wp PageNavi 

WordPressin eksik kaldığı sayfalar altında 1- 2 -3 yada ileri geri son gibi seçenekler sunarak daha rahat dolaşılmasını sağlayan navigasyon menü eklentisidir.

 • Google Xml haritası oluşturucu

Site haritalarının önemi artık su götürmez bir gerçektir. Sürekli güncel olan bir site haritasını hazırlayan bu eklenti her seferinde sizi site haritası güncelleme sıkıntısından kurtarıyor.

 • Comment rating ile yorumlara oy verdirin

Yorumlara oy verilmesini sağlayan eklenti. Bu eklenti ile kullanıcı etkileşimi artırılıp seo  başarısı yükseltilebilir.

 • Jr Ads eklentisi ile reklamları yönetin

İnternet sitesinde adsense ve diğer reklam alanları belirleyerek kod ile uğraşmadan rahatlıkla bu reklam alanlarını güncellemeye imkan tanıyan eklenti.

 • Redirection ile kolay yönlendirme

Bulunamayan tarama hatası veren sayfaları yeni sayfalara yönlendirmenizi sağlayan 301 yönlendirmesi temelli çalışan eklenti. Tarama hataları için en güzel çözümlerden birisidir.

 • Seopressor

Özellikle anahtar kelime uyumunu ve anahtar kelime oranını yakalamak için oldukça faydalı bir seo eklentisi. Semantik seo ile ilgilenenlerin mutlaka kullanması gerekir.

 • Optinmonster

Sayfa içi popup için en güzel çözümdür. Sayfa yüklendikten ne kadar sonra pop-up açılacağını belirleyebilirsiniz.

 • JS & CSS Script Optimizer

Javascript ve Css dosyalarını optimize ederek internet sitesinin daha hızlı yüklenmesini sağlar.

 • Replytocom Controller

Replytocom şeklindeki sayfaları istediğiniz sayfalara 301 yönlendirmesi yaparak boş içerik sorunlarını çözer.

 • Social Share Boost

Yazıların altına ister flat buton olarak ister klasik facebook, twitter, google+, pinterest sosyal medya paylaşım butonları ekler.

 • WP Remove Css-Js

Kullanılmayan css ve javascript dosyalarını engelleyerek siteyi hızlandırır. Ayrıca kod yazı oranı üzerinde olumlu etkisi olur.

 • Go – Responsive Pricing & Compare Tables

Çok güzel görünümlü fiyat tabloları oluşturabilirsiniz. Bu şekilde fiyat listeleri oluşturarak müşterilerinize kolay çözümler üretebilirsiniz.

 • Wp Fastest Cache

Bu ekenti bir türk arkadaşımız tarafından geliştirilmiştir. Html, Js ve Css dosyalarını sıkıştırarak siteyi hızlandırır. Ayrıca gzip , resim sıkıştırma , tarayıcı önellekleme, mobil sürümün sıkıştırılarak küçültülmesi gibi işlevleri de vardır. Çok fazla ayar gerektirmeden kolayca kullanabilirsiniz.

 

 

4 yorum yazılmış
 • Emre
  22 Mayıs 2014 at 23:00

  WordPress google destekli olması sayesinde, seo konusunda en verimli portal. Diğer portallara göre oldukça çabuk indexleniyor. Bu eklentiler de wordpress için gerekli evet ama kurmadan önce yedek almakta yarar var. Ya da test için ayrı bir wordpress kurup eklentiyi test etmek gerekiyor. Aksi halde site çökebilir.

 • Yalçın
  1 Aralık 2015 at 14:40

  Çoğu ben de ekli ama biri kaç tanesi eksik. onları da kurup deneyeceğim. Teşekkürler.

 • Mehmet
  30 Temmuz 2017 at 20:28

  Merhaba, sitenizi beğenerek takip ediyorum. Rica etsem kullanmakta olduğunuz Rating eklentisinin tam olarak ismini yazarmısınız.

Yorum yaz