Top

Google sıra bulucu araçlar

Celilcan / Seo Araçları  / Google sıra bulucu araçlar
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
17 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 4,59.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Google sıra bulucu araçlar

İnternet sitesi olan her kişinin merak ettiği sorulardan biridir google ‘da anahtar kelimelerde sitem kaçıncı sırada yer alıyor ?. Bu yüzden site sahipleri sektörel anahtar kelimelerinde google, yandex gibi arama motorlarında kaçıncı çıktığını sürekli olarak analiz etme ihtiyacı hissederler. Çünkü her internet sitesi üst sıralara çıkma hedefi ile kurulur. İlk sayfada yer alan bir web sayfası yeni müşteriler ve yeni satışlar  demektir.

Bu yazımızda şu soruları cevabını almaya çalışacağız. Hangi kelimede google da kaçıncı çıkıyor bunu kolayca tespit etmek için alternatif ve en iyi sıra bulma araçları bu sayfamızda bulabilirsiniz.

Sıra bulma ve takip servisleri

Aşağıda listelediğimiz ücretli ve ücretsiz seo analiz araçları bir anahtar kelimede google arama motorunda siteniz kaçıncı çıktığını rahatlıkla bulabilirsiniz. Bölgesel seo ile birlikte bir çok sıralama bulucu ve sorgulama aracı da buna adapte olarak istanbul, ankara, izmir gibi il bazlı lokal sonuçları da sorgulamaya başladılar.

Seomoz Rank Tracker ( Ücretli )

Anahtar kelimede sitem kaçıncı sırada diyorsanız. Bu online ve ücretli araç gerçekten çok kaliteli sonuçlar veriyor. Moz firması tarafından geliştirilmektedir. Lokal sonuçlarıda vermektedir. Örneğin izmir, istanbul , ankara il tercihleri yaparak buradaki sonuçlar arasında hangi pozisyonda olduğunu bulabilirsiniz. Geçmişe yönelik olarakta takip edebilirsiniz.

Whatismyserp ( Tavsiye edilir – Ücretsiz )

Bu site de çok başarılı diyebiliriz. Bir anahtar kelime sıralama bulucu arayacağınız her şey mevcut. İstediğiniz ülkenin arama motorunda arama yaptırabiliyor anahtar kelime pozisyon değişiklikleri görüntüleyebiliyor. Grafik olarak geçmişinizi görebilir ve  hangi site hangi sırada kontrol edebiliyorsunuz.

whatsmyserp ile pozisyon bulmak

Allorank

Güzel bir serp checker tools ancak google.com.tr desteği 2014 yılı itibarı ile gelmiştir. Kullanılabilir bir araçtır. Türkçe arayüzünün olması da bir artı diyebiliriz. Ücretli ve ücretsiz seçenekleri bulunmaktadır.

Keyrow

Keyrow.com daha önce de tanıtımını yaptığım veritabanını bir süredir güncelleyen bir site. Ancak yine de sonuçlar işinize yarayabilir. Rakip sitelerin hangi kelimelerde ilk sayfada olduğunu analiz edebilir ve buna göre strateji geliştirebilirsiniz.

Colibri Rank Tracker

Colibri tool ücretsiz olarak üye olup daha sonra da anahtar kelimeler için sıralama takip ve analizi yapabileceğiniz bir araçtır . Masüstü yazılımların aksine istediğiniz yerden rahatlıkla sisteme erişip arama motorlarındaki pozisyonu takip edebilirsiniz. Mail bildirim ayarlarını düzenleyerek sıralama değişikliklerinde mail ile uyarı alabilirsiniz.

colibri seo tool

Vacval

Google Türkiye desteği olmayan başka bir google sıralama bulucudur. Listenizde bulunmasında fayda vardır. Yabancı sonuçlar için tercih edilebilir.

google-position-finder

Web Seo Analytics

Sorgulama sınırı olmakla birlikte tamamen ücretli bir sistemi bedava kullanmanın keyfini Webseo araçları ile yaşayabilirsiniz. Bu yazımızda anahtar kelime de kaçıncı olduğunuzu bulan seo araçları incelediğimiz için WebSeo nun sadece bu aracını tanıtıyoruz. Ancak onlarca kaliteli seo aracını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

web-seo-keyword-position

Scriptalicious

Bu site aslında php scrpitler tasarlayıp satışını yapan bir site olmakla birlikte demosunu site üzerinden yayınlandığından bu aracı da rahatlıkla sorgulama yapmak için kullanabilirsiniz. Sonuçları da oldukça doğru diyebiliriz. Her hangi bir üyelik yada mail kaydı gerektirmeyen bu anahtar kelime pozisyon bulma sitesi de hoşunuza gidecektir.

scriptalicious sıralama bulucu

Ahrefs Rank Tracker ( Sıralama Takip )

Ahrefs 2017 yılının ortalarından itibaren bir sitenin  hangi kelimelerde hangi sıralarda olduğunu takip edebilir. Başlangıç paket sürümünde aynı anda 5 projeyi takip edebilir. Yeterli miktarda anahtar kelimenin takibini yapabilirsiniz. Ahrefs son yıllarda neredeyse dijital pazarlamanın tüm ihtiyaçlarını karşılayan projeler üretiyor. Bu da açık ara en fazla kullanılan sistem olmasını sağlıyor.

Masaüstü google pozisyon takip yazılımları

Online sistemler ile sorgulama işlemini gerçekleştirebileceğiniz gibi bilgisayarınıza kuracağınız programlar ile de sıralama sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Cuterank

Cuterank programı gerçekten harika bir anahtar kelimede kaçıncı olduğunu bulma programı. Programın ücretsiz versiyonunu yüklediğinizde sadece her programı açışta pro sürümü satın almanız için bir reklam dışında hiç bir eksikle karşılaşmıyorsunuz.

Google  türkiye veya dünyadaki tüm google arama motorlarında arama yaptırabileceğiniz bu programın bing ve yahoo desteği de mevcuttur. Anahtar kelime sınırlaması veya site sınırlaması bulunmamaktadır. Yazılımın en güzel yanı ise hem windows hem de macintosh versiyonlarının bulunmasıdır.

Cuterank ndirme adresi : http://cuterank.net/download.php

cuterank-anahtar-kelime-siralama-bulucu

Rankerizer

Rankerizer prorgramı da Cuterank gibi masaüstü anahtar kelime sıralama bulucu programdır. Ücretsiz ve hızlı bir programdır.

Rankerizer indirme adresi : http://www.rankerizer.com/

rankerizer-seo

Free monitor for google 

Diğer iki program yokken bile var olan free monitor for google eski emektar anahtar kelime pozisyon bulma programıdır. Uzun zamandır güncellenmeyen bu program da bilgisayarınızda bulunsun.

free-monitor-for-google

Free monitor for google indirme adresi : http://www.cleverstat.com/googlemon.exe

Sıra bulucu mobil uygulamalar

Akıllı telefonlarında sürekli olarak sitelerinin sıralamalarını takip etmek isetyenler mutlaka vardır. Android yada iOS  yüklü iPhone telefonlarda aşağıdaki mobil uygulamalar aracılığı ile sitelerinizin anahtar kelime pozisyonlarını takip edebilirsiniz.

Bu yazımızda hali hazırda çalışır vaziyette bulunan ve işe yarayabilecek anahtar kelimelerin google, yahoo, bing motorlarında hangi sırada olduğunun anlık ve geçmişe yönelik takibine  yarayan online araçları ve masaüstü yazılımlarını inceledik. Umarız faydalanacağınız bir makale olmuştur. Artık sitem google da kaçıncı sorusunun cevabını biliyorsunuz :)

Not : Bu tür araçlarla kendi siteniz için çokça sorgulama yapmanızı önermiyoruz. Haftada bir yada iki kez sorgulama bizim için yeterli ve uygun bir süredir.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

14 yorum yazılmış
 • Tabela
  17 Şubat 2014 at 10:53

  yapmış olduğunuz paylaşım için teşekkür eder başarılar dileriz…

 • Google Sıra Bulucu
  23 Nisan 2014 at 23:32

  googlesirabulucu gen tr sitemizide önerilerinizin arasında bulundurursanız seviniriz. ücretsiz ve limitsiz şekilde anlık olarak sorgulama yapma imkanı sunuyoruz ayrıca tüm mobil platformlar için uygulamalarımız mevcuttur.

 • Emre
  22 Mayıs 2014 at 23:24

  wmaracı en basit reklamsız sıra bulma araçlarından. Aynı zamanda backlink sorgulama aracı da mevcut sitede. Buy4backlinks Positon finder da 5 kelimeye kadar sorgulama şansı sunuyor.

 • Furkan
  22 Mayıs 2014 at 23:28

  Makale çok hoşuma gitti. Bilgilerinizi bizlerle paylaşmanız çok güzel.. Birde Free monitor for google gerçekten çok başarılı bir araç herkese tavsiye ederim…

 • Ali Gültekin
  22 Temmuz 2014 at 23:09

  Güzel anlatım teşekkürler

 • plastik faraş
  4 Şubat 2015 at 09:12

  Çok güzel hocam ben indirdim

 • memo
  16 Ocak 2016 at 20:31

  Hacı merhabalar. Daha önce free monitor for google’yi kullanıyordum. ancak şu son günlerde arama sonuçları çıkmıyor. Web siteleri çalışıyor fakat programlarda sıkıntı var ne olmuş olabilir

 • Mutfak dolapları
  25 Ocak 2016 at 02:00

  çok teşekkür ederiz anlamlı bir makale olmuş yeterince geniş bilgi verilmiş

 • Safa Yaşar
  3 Ekim 2016 at 23:23

  Tesekkürler

 • Oyuncu
  20 Mayıs 2017 at 13:47

  Araçları bir konu içerisinde toplamanız çok hoş olmuş. Çok teşekkür ederim.

 • by kerdige
  23 Temmuz 2017 at 14:07

  doğru sonuçları verebilen bir site bulamadım şuana kadar bilgileriniz için teşekkür ederim

Yorum yaz

Önceki yazıyı okuyun:
Tarayıcı önbellekleme nasıl yapılır

Özellikle wordpress, joomla tarzı siteler için Google pagespeed aracı ile sitenizi sorgularken sıkça karşılaşılan sorunlardan biri de. ''Tarayıcı önbellekleme özelliğinden...

Kapat