Top

Kopya içerik bulma

Celilcan / Seo Araçları  / Kopya içerik bulma
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 4,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Kopya içerik bulma

Özgün içerik ne demektir ?

Kullanıcı tarafından araştırma yapılıp emek verilerek oluşturulmuş yazılardır. İzinsiz olarak bir yazının kullanılması da içerik hırsızlığıdır. Özgün ve düzgün olarak yazı girilmemiş bir sitenin arama motorlarında başarı elde etmesi mümkün değildir.

Bu yüzden sadece uzman olduğunuz konularda internet sitesi açmalısınız. Spinleme denilen yöntemler de bir yere kadar size başarı sağlayacaktır. %100 özgünleştirme gibi vaatlerle oluşturulan programların yaptığı şey kelimeleri eş anlamlısı ile değiştirmekten öte gidemeyecektir. Bu durum metnin okunma kalitesini düşürdüğü gibi anlamsız hale de getirecektir. Ayrıca google ‘ın varyasyon şeklinde kelime algıladığı da düşünülecek olursa boşa kürek çekilmiş sayılabilir.

Kopyalama veya yineleme kontrolünü düzenli olarak yapmazsanız panda algoritması ile başınızı derde sokacaktır. Duplicate content kavramı yinelenen , tekrarlanan metinlerdir. Bu yüzden aynı konuda değerlendirmeyi uygun bulduk. Fakat bu konuda detaylı olarak yazmış olduğumuz yinelenen içerik sorunları yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Bu yinelemeler site dışı ve site içi olarak ikiye ayrılabilir. Site içinde yapılan aşırı şekilde aynı anahtar kelime kökenli sayfa oluşturmada site içi özgünlük sorununu ortaya koyar.

Kopya içerik nedir ? 

Kopya içerik başkaları tarafından oluşturulan yazıları aynen veya bir bölümünü kullanmak suretiyle yayınlamaktır. Spinner programları aracılığı ile özgünleştirilerek yayınlama yapıldığı gibi direkt olarak da kopyalayanlar bulunmaktadır.

Burada rss ve xml ile orijinal ve otoritesi düşük siteden henüz google önbelleğe almadan içeriği çekerek sitesinde yayınlayan spam siteler bulunmaktadır. Bunlar sanki kendi metinleri gibi üst sıralara çıkıp arama motorlarını kandırabilmektedir.

Kopya içeriği nasıl şikayet ederim ?

https://support.google.com/legal adresinden DMCA bildirimlerini yapabilirsiniz. Bu adresten yapılan şikayetler için her hangi bir geri dönüş sağlanmamaktadır. Bu nedenle şikayetin dikkate alınıp alınmadığını manüel kontrol ederek test edebilirsiniz.

Spinner nedir ?

Spinner tek kelime ile içerik özgünleştirici olarak belirtilirse sanırım yanlış olmaz. Örnekler üzerinden gidecek olursak ;Nasreddin Hoca ne tatlı bir insandır. Nasreddin Hoca ne hoş bir adamdır. Nasreddin Hoca ( Nasreddin Hodja ) ne şirin bir insandır. şeklinde kelimelerin eş anlamlarını yada semantik olarak uygun olanı kullanarak özgün hale getirme yöntemidir. Kısmen işe yaramaktadır. Fakat biz doğal seo çalışmalarını önermekteyiz.

Google kopya içerikleri nasıl denetler ?

 • İhbar sistemi ile
 • Otomatik algoritmalar kullanarak
 • Crawl analizleri ile düzenle tarama sonucu

Özgün makale üretme fikirleri

Konu bulmakta zorluk çekenler için buzzsumo gerçekten çok faydalı bir araçtır. Bu araç ile sosyal medyada aradığınız konu ile ilgili rağbet gören konulara ulaşabilir böylece oluşturacağınız makale hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Yine semrush ve searchmetrics suite ile düşüş / yükseliş trendinde olan konuları analiz edebilirsiniz.

Kopya içerik kontrol araçları : 

 • Virante

Önbelleği, 404 sayfasını, varsayılan ana sayfayı, www/non-www ayarlarını, site içi benzerliği kontrol ederek site içi seo hatalarına ve yinelemeye karşı önlem almanıza yardımcı olur. Ücretsiz ve her zaman kullanabileceğiniz bir seo aracıdır. http://www.virante.org/seo-tools/duplicate-content

 • Plagiarism-checker.me

Yüklenilen metinleri analiz eder. Url adresinden tarama yapmaması büyük bir dezavantajdır. Ancak ücretsiz olduğu düşünülürse bu durum anlaşılabilir.

 • Xenu’s Link Sleuth

Site içi seo hataları analizi ile birlikte crawl analizi yapan ücretsiz bir programıdır. Yıllardır kullandığım en temel site içi (onpage) seo araçlarından birisidir. Bu program ile pahalı yazılımlara para ödemeden bir çok işlemi yerine getirebilirsiniz.

 • Screaming Frog SEO Spider

Bu masaüstü yazılımı da Xenu ile aynı işlevi görmektedir. Arama motoru simulatörü olarak kullanabileceğimiz bu program robotlar gözü ile siteyi inceliyor. Hataları tespit ederek çözmenize yardımcı oluyor.

 • Plagium özgünlük kontrolü

Online olarak bir sitede veya metindeki yazıların özgünlük durumunu denetler. Türkçe dili içinde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Benzer sayfaları iyi bir şekilde listeler.

 • Dupe Free Pro

Anlattığımız diğer araçlardan en büyük farkı bir metnin diğer sitelerdeki içerikler ile benzeşen yerleri bularak editörü üzerinden düzenlemeye izin verir: Siz %100 özgün hale getirince sizi uyarır. Böylece tamamen orijinal içerikler hazırlayabilirsiniz.

kopya içerik kontrolü - dupafree

 • Siteliner

Site içi ve dışı tekrarları kontrol eder. Böylece aşırı seo durumuna karşı bir koruma sağlamış olursunuz. Zengin olmayan az sayıda kelime içeren yazıları bulur. Bunlara ek olarak kod yazı oranını ( Text to HTML Ratio ) , Link çıkış sayısı, sayfa yüklenme süresi , sayfa boyutu gibi site içi faktörleri güzel bir şekilde analiz ediyor. Ücretsiz ve son derece başarılı bir araçtır.

siteliner-tarama

 • Copyleaks

Düzenli olarak kopya içerik kontrolü yaparak sorgulama makale özgünlük sonuçlarını size mail ile atan copyleaks sitesi tamamen ücretsiz olup işinize yarayacak bir araçtır.

Yorum yok

Yorum yaz