Top

Seo araçları

Celilcan / Seo Araçları  / Seo araçları
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
6 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 4,33.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Seo araçları

Düzenli olarak güncellenen bu sayfamızda bizimde kullandığımız ücretli, ücretsiz ama en önemlisi işe yarar seo araçları listesini bulabilirsiniz.  Örnek vermek gerekirse kaliteli ve kazandıran anahtar kelime bulma , backlink analiz , sogrulama ve araştırması, site hızı ölçme ve hata tarama , kırık link bulucu, crawl tarama simülasyonu , sosyal medya analizi, detaylı seo analizi, anahtar kelime sıralama takibi ,makaledeki  anahtar kelime yoğunluk ölçümü gibi en güzel seo araçları ‘nı bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ayrıntılı sektör için rekabetçi seo analizi sorgulaması yaparken site içi ve site dışı faktörleri incelemek için kullanılan programlar ne kadar kaliteli ise araştırmanızda o kadar doğru sonuçlar verecektir. Böylece araştırmanız  daha sağlıklı olacaktır.

En iyi seo araçları

Benimde sıklıkla kullandığım seo araçları bu listede yer alıyor. Sadece işe yarar ve olabildiğince ücretsiz olanları eklemeye gayret ediyorum. Yorumlarınız listeyi sürekli olarak güncel tutmamızda yardımcı olacaktır.

 • Buzzsumo

Sosyal medya sitelerinde en çok hangi içeriğin paylaşıldığını veya beğenildiğini bu araç ile analiz edebilirsiniz Takip ettiğiniz veya size ait internet siteleri ile ilgili detaylı sosyal medya analizi bilgileri edinebilirsiniz. Böylece hangi içeriğe önem vermeniz gerektiğine karar verebilirsiniz.

 • Redirect-checker.org

Redirect checker ile her hangi bir url nin başka bir url ye yönlenip yönlenmediğini sorgulayabilirsiniz. Eğer url yönleniyorsa 301, 302, 404 hangi statü kodu ile yönlendiğini analiz edebilirsiniz.

 • Pagespeedalarm.com

Bu araç sitelerin takibini yaparak hızlarında artma yada eksilme varsa size mail ile haber verir. Böylelikle sitenizin sizin bilginiz dışında her hangi bir sebeple yavaş çalışmaya başlamasından haberdar olursunuz.

 • Eranker seo audit 

Özellikle site içi hatalarının giderilmesi için mükemmel bir sitedir. Sosyal medya sinyalleri, yinelenen içerik kontrolü, site içi link yapısı, meta etiketleri, h1, h2, h3 etiketlerinin nasıl kullanıldığı, canonical url, resim alt etiketleri, robots.txt, html doğrulama, backlink ile ilgili detaylı sorgulamalar, anhcor text bilgileri, sitenizin virüslü olup almadığı, site hızı, mobil uyumuluk, alexa verileri, hosting bilgileri, ssl ve lokasyon değerleri tek bir sayfada görebilirsiniz.

Site içi seo analizi, Http durumu, başlık etiket , Site içi link sayısı, Site dışı link sayısı, Resim inceleme, Robots.txt dosyasını doğrulama ve inceleme, Anahtar kelime araştırma gibi menüleri olan metaforensics site içi analizi ( arama motoru gözüyle inceleme ) yapar. Woorank ‘a göre oldukça gelişmiş ve başarılıdır. Anahtar kelime yoğunluğu ve yazı kod oranı ölçümü de yapar. Crawl analizi bir internet sitesini arama motorlarının gözüyle simüle ederek site içi seo hatalarının kontrol edilmesidir.

ücretsiz backlink sorgulama aracı

Alternatif  ve tamamen ücretsiz backlink sorgulama için ücretsiz bir araçtır. Elbette ücretli rakipleri kadar başarılı olmasa da , günlük kullanım için idealdir. Web sitesine ait backlink sayısı, kaliteli backlinkleri şeklinde işaretleyerek rakip siteleri araştırmanızda yardımcı olur. 2015 yılında değişen tasarımı ile daha güzel sonuçlar vermektedir.

backlink analiz sitesi

Linkdiagnosis benim sıklıkla kullandığım bir backlink arama motoru optimizasyonu sorgulama ve analiz sitesidir. Firefox eklentisi olarak yüklenmesi gereken bu seo araçları ile ücretli olarak yapılabilen backlink analizi gibi ayrıntılı raporlar ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Pagerank , hız ve diğer kriterlere göre filtreleme yapabilmesi de güzel bir özelliktir.

site hızı analiz araçları

Yine site hızını inceleyen ve size optimizasyon için önerilerde bulunan bu site ile gerekli yönergeleri takip ederseniz yüklenme sürenizi gayet güzel optimize ederek arama motorlarındaki başarınızı yükseltebilirsiniz.

moz backlink sorgulama aracı

MOZ firmasının Opensiteexplorer en iddialı ve başarılı aracıdır. Ücretsiz sürümünde 3 tane rapor alabileceğiniz seo araçları ile rakiplerinizin sitelerini arama motoru görünürlüğü ve başarısı açısından detaylı inceleyebilir ve backlink ve otorite sorgulama ve anahtar kelime zorluk derecesi öğrenme , linklerin otorite puanı, arama motoru sıralama takibi ile kontrol edebilirsiniz. Paralı sürümünde her hangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. 2015 yılında çıkardığı spam score puanı ile de doğal olmayan backlinkleri belirlemek için işe yaramaktadır.

Anahtar kelime zorluk derecesi öğrenme araç ile anahtar kelime zorluk derecesi ölçümü yapabilir, crawl analizi ile site içi hatalarınızı görebilirsiniz.

 • Majestic Seo

majestikseo

Majestic profesyonel bir backlink inceleme sitesidir. Ücretsiz sürümü her ne kadar kısıtlı bilgiler sunsa da. Profesyonel bloglarda en kaliteli sistemler arasında yapılan testlerde çoğunlukla ilk 3 te yer almaktadır. TrustFlow ve CitationFlow değerleri yol haritasını belirlemede ciddi bir ölçü birimidir.

ahrefs backlink kontrolü

2012 yılında etkin olarak kullanmaya başlanan yeni bir seo analiz aracı sitesidir.  Ücretsiz sürümünde günde beş sorgulama yapılabilmektedir. Backlink sorgulama ve inceleme sonuçları gerçekten mükemmel. Tarihsel olarak edinilen backlinkleri gösterebilir. Anahtar kelime araştırma gibi sorgulama sistemleri de mevcuttur.

Rakip hakkında ayrıntılı bilgiler verir. İsterseniz kendi sitenizi de inceleyebilirsiniz elbette. Sitelerin kullandığı yazılım türleri , hangi tür sunucuda bulunduğu, kullandığı içerik yönetimi kullandığı , kullanılan eklentiler.

Çok şaşırtıcı bir site mesela rakip firmanın wordpress kullanıp kullanmadığı kullanıyor ise hangi sürümünü kullandığı ve hangi wordpress eklentilerini kullandığı gibi bilgilere ulaşılabilir.

pingdom site hızı analiz araçları

En sık kullandığımız seo araçları arasında yer alıyor. Bir sitenin yüklenme hızı, sayfa  boyutu ve yüklenme hızına etki eden veya geciktiren kodları incelemenize yarayan oldukça faydalı bir sistemdir.

 • Allorank

http://www.allorank.com/check-position adresinden google arama motorunda hangi firma hangi sırada çıkıyor kontrol edilebiliyor.

 • Ranktrackr

http://ranktrackr.net/ ‘e ücretsiz üye olarak her gün veya hafta düzenli aralıklarla anahtar kelimede kaçıncı sırada yer aldığınızı kontrol edebilir ve bunu tarihsel olarak geçmişe dönük görebilirsiniz.

Ücretsiz anahtar kelime araştırması KWFinder

https://kwfinder.com ile longtailpro, semrush, spyfu gibi ücretli sistemlerin kalitesine yakın anahtar kelime araştırma , planlamama ve üretme önerilerinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

KWfinder özellikleri  ;

 • Anahtar kelime zorluk derecesi belirleyebilir. ( Keyword difficulty )
 • Kelimenin bölgesel yada dünya üzerindeki aranma hacmine bakabilirsiniz
 • Her hangi bir kelimede ilk sayfada çıkan sitelerin arama motoru optimizasyonu değerlerine göz atabilirsiniz. ( Trustflow,CitationFlow, Ip, Sosyal medya beğeni sayıları )
 • Kelimelerin CPC ve PPC değerlerini görebilirsiniz.
 • Türkçe ve google.com.tr desteği

kwfider anahtar kelime araştırma

Çoklu domain Otoritesi sorgulama

http://tools.mercenie.com/seo/bulk-pa-da-checker/

Alternatif sistemler : 

 • Spy Glass masaüstü seo araçları arasında yer alıyor.
 • Xenu’s link sleuth crawl analizi yapan program
 • Screamingfrog site içi analizi
 • Whatismyserp google sıralama takibi

Liste sürekli olarak güncellenmektedir. Önerilerinizi yorum olarak belirtirseniz seviniriz.

3 yorum yazılmış
 • organizasyon
  1 Mayıs 2014 at 11:00

  muşteri memnunineti çok iyi olan bir firmasınız teşekkürler

 • cenk
  19 Nisan 2016 at 00:37

  bilgilerinizi korkmadan paylaşmanız nasıl bir firma olduğunuzu gösteriyor

Yorum yaz