Top

Seo Haberleri

Celilcan / Seo Haberleri

SEO GÖRÜNÜRLÜK ANALİİZİ

Bilindiği üzere Algoroo, Mozcast gibi araçlar google ‘ın arama sonuçlarını düzenli olarak inceleyerek dalgalanma, algoritma değişikliği gibi konularda bize bilgiler veriyorlar. Ancak bu araçlar global verileri analiz ettiği için genellikle Türkiye için doğru bilgilendirmeler olmuyor. Rank Ranger tam da bu noktada kalbimizi kazanmayı başaracak görünüyor : http://beta.rankranger.com/google-serp-features adresinden yayın yapan ve google.com.tr detaylı analiz ederek google ‘daki dalgalanmalar ve algoritma değişikliklerini anlık olarak takip etmenizi sağlar. Üstelik bilinen Algoroo , Mozcast gibi araçlardan çok daha kapsamlı veriler sunar.

Rank Ranger 500.000 veri kümesini kullanarak şu verileri değerlendirir.

  • Arama motoru sonuçlarındaki her türlüğü değişiklikler
  • Organik sonuçlardaki değişimleri ( Mobil, Masaüstü , Amp -Hızlandırılmış mobil sayfalar- ayrı ayrı )
  • Arama trendleri
  • Google answer box verileri
  • Google Adwords reklamları
  • Featured snippet verileri
  • Related Keywords  ( ilgili aramalar )
  • Haritalar

15/02/2017

————————————————— // —————————————————

GOOGLE PHANTOM5 ALGORİTMA GÜNCELLEMESİ

Google tarafından doğrulanmamış olsa da PBN ( Private Blog Network ) güncellemesi yapıldı. PBN ağlarını kullananların bildirimleri ciddi manada Sıralama kayıpları ve ziyaretçi kaybı yaşadıkları anlaşılıyor. Bu güncellemenin adına SearchMetrics Phantom5 adını verdi. Yaşanan büyük dalgalanmalar  , anahtar kelimelerdeki sıralama kayıpları ve ciddi trafik kaybı yaşayan siteler algoritmadan olumsuz olarak etkilenmiş kabul ediliyor.

Bu algoritma sonucu sorun yaşamayan internet siteleri doğal çalışma yapan, kaliteli ve otoriter içerikler paylaşan, doğal olmayan bağlantılar satın almayan sitelerdir. Sürekli aynı anahtar kelime başlığını içeren konu başlıkları, anahtar kelime doldurma, birbirine benzer köprü siteler açma gibi doğal olmayan seo teknikleri kullananlar ise ciddi manada kayıplar yaşadılar . Google Phantom 5 güncellemesi den etkilenen siteler için kurtuluş yollarını facebook üzerinden yaptığımız canlı yayında anlamaya çalıştık.

7 Şubat 2017

————————————————— // —————————————————

Referral spam trafik webmasterların başlarına bela olmaya devam ediyor. Şimdi de reddit ve secret.google.com gibi robotlar analytics verilerini manipule ediyorlar.

Bunu engellemenin tek yolu lokasyon bazlı engellemedir. Ülke bazlı engellemeyi de https://www.ip2location.com/blockvisitorsbycountry.aspx adresinden oluşturacağınız htaccess kodu ile yapabilirsiniz.  1 Aralık 2016

————————————————— // —————————————————

Google ve Bing ortak bir karar ile site haritası için destekledikleri boyutu 50 megabyte ‘a çıkardılar. 30 Kasım 2016