Top

Arama sonuçlarında KİS güvenli site ibaresi

Celilcan / Arama sonuçlarında KİS güvenli site ibaresi
Anonymous asked 3 sene ago

Sevgili celilcan hocam;
KİS kullanıyorum ve aramalarda bazı rakip sitelerin kaspersky ağında güvenli işaretlendiğini görüyorum. Sektörüm değil ama farklı bir sektör örneği vereyim http://prntscr.com/92hsuu görüldüğü gibi bazıları yeşil bazıları gri. Bu olayın nasıl yapıldığını sormak istiyorum. Bu işleminde neticede fayda sağlayacağını düşünüyorum. İsmini hatırlamadım ama böyle bir kaç otoriter site vardı siteyi ekleyip güvenilirlik alınıyordu.

1 Answers
celilcan Staff answered 3 sene ago

Merhabalar,
Sitelerin antivirüs firmaları tarafından güvenli, güvensiz, saldırgan, kategorilendirilmemiş gibi deerlendirmelere tabi tutulduğunu biliyoruz. Ancak bu değerlendirmenin seo açısından faydası tartışılır. Zira çok fazla antivirüs firması var bazen antivirüs firmaları sırf sitenizi güvenli gösterebilmek için ücret bile talep etmektedir. Bundan dolayı biz site güvenliği için genel konulara da değineceğiz. Tabiki kaspersky için site doğrulama ve güvenilir site ikonu almanın nasıl olduğnu da yazımız içinde okuyabilirsiniz.

  1. https://safeweb.norton.com/ adresine gelerek sitenizi taratın. Orada yer alan site owner click here sayfasındaki aşamaları takip ederek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Üye olmanız gerektiğini de hatırlatalım.
  2. Sitenizden zararlı link çıkışı olup olmadığını kontrol etmek için unmaskparasites.com adresini kullanabilirsiniz.
  3. Trendmicro için de çalışma yapmanız faydalı olacaktır http://global.sitesafety.trendmicro.com/
  4. Ek olarak google site güvenliği tarama ve doğrulama merkezinden ara ara sitenizi taratın https://www.google.com/transparencyreport/safebrowsing/diagnostic/ böylece kötü amaçlı yazılımlara karşı sürekli teyakkuzda olmuş olursunuz.
  5. Olası kötü amaçlı yazılım uyarılarına karşı da http://www.celilcan.net/google-kotu-amacli-yazilim-uyarisi/ yazımı okumanızı öneririm.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...