Top

Aranma hacmi yüksek kelimelerde seo çalışması

Celilcan / Aranma hacmi yüksek kelimelerde seo çalışması
Anonymous asked 2 sene ago

Merhabalar

Diyet listesi, saç bakımı gibi oldukça çok aranılan konu başlıklarında arama sonuçlarında ilk sayfaya veya ilk sıralarda çıkmayı düşünüyorum. Benim bildiğim tek seo yöntemi 3 günde 5 kilo, 7 günde 8 kilo gibi bir sürü diyet listesi açarak bunların hepsinin etiketini diyet listesi diye girmektir.

Ortak etikette altında toplanılan konuların hepsi bir süre sonra google arama motorunda üst sıralara çıkıyor. Peki bu yöntemden başka aranma hacmi çok , rekabeti yüksek kelimelerde yükselmek ve ilk sıralara yükselmek için ne tür seo çalışması yapılabilir? Önerilerinizi bekliyorum.

 

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

1 Answers
celilcan Staff answered 2 sene ago

Merhabalar,

Öncelikle bazı terimleri açıklığa kavuşturalım ;

Aranma hacmi : Bir kelimenin yada kelime öbeğinin arama motorlarında günlük, aylık bazda aranma oranıdır. Ne kadar çok aranan bir kelimeyse aranma hacmi o kadar yüksek olur.

Anahtar kelime rekabeti :  İlgili kelime için bir seo başarasının yada reklam verme işleminin ne kadar zor olduğunu tanımlar. Rekabet ne kadar yüksek ise çalışma yapmakta o kadar zordur.

Zor kelimeler için seo

Şimdi sorunuzun cevabına geçelim. Aranma hacmi fazla ve rekabeti yüksek kelimeler seo çalışması için en zor tercihlerdir. Ve bu kelimelerde başarı elde etmek için sadece yazıları bir etiket altında toplamak yeterli olmayabilir. Bu sitenin otoritesi ve siteye gelen backlink kalitesi ile de doğrudan ilişkilidir. Yeni açılan bir sitenin aynı seo tekniğini kullanarak 5 yıllık otoriter bir siteyi geçmesi pek mümkün olmayabilir. Böyle durumlarda ise öncelikle otorite artırımına ilişkin çalışmalar yapmak ve akabinde rekabeti yüksek kelimeler yerine rekabeti düşük, aranma hacmi orta, yüksek , düşük kelimelerde çalışma yapmak gerekir.
Sizin kullandığınız teknikten başka zor kelimelerde yükselmek için kullanılabilecek zararsız seo tekniklerini sayalım. Yukarıda da söylediğimiz gibi ilgili kelimelerde otorite artırımı, marka bilincinin artırılması, bazen o kelime ile ilgili ayrı tam uyuşan bir domain kullanılması gibi yöntemler de tercih edilebilir.
Bu tamamen sektöre ve çalışılan kelimeye göre değişen , değişken bir durumdur. Soruları ne kadar açık sorarsanız alacağınız cevaplar da o  kadar açık olur.

İlginiz için çok teşekkür ederiz.


1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...