Top

Citation flow

Celilcan / Citation flow
Anonymous asked 3 sene ago

Majestic Seo tarafından hesaplanan Citation flow nedir? Seoya etkisi nedir ? Yüksek olması mı yoksa düşük olması mı önemlidir. Bunlar hakkında detaylı bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

1 Answers
celilcan Staff answered 3 sene ago

Citation flow kaba tabirle sitenize gelen linklerin sayıca ne kadar fazla olduğudur. Trustflow ve Citationflow ‘u analiz ederken ikisi arasındaki dengeli yükseliş son derece önemlidir.

Örneğin eğer Trustflow düşük Citationflow yüksek ise burada sitenize backlink verenlerin sayısı fazla ancak kalite ve güveni düşük anlamı çıkmaktadır ki, bu da google ve diğer arama motorlarından ceza almak için yeterlidir.

Tam tersi eğer citation flow düşük , trustflow yüksek ise burada da sie link verenlerin sayısı az olmasına rağmen kaliteli bir güruhun size link verdiğini gösterir ki bu da sadece otorite sitelerden backlink alımı yapılarak arama motorlarına kendini beğendirmeye çalışmak ve blackhat seo olarak algılanabilir aynı şekilde ceza ile sonuçlanabilir
Trust Flow ve Citation Flow ( Güç / Güven ) dene içinde olmalıdır. Doğal seo çalışması da budur. Bu sorgulamaları da aynı şekilde majesticseo sitesinden yapabilirsiniz.
Sitenize antiseo çalışması yapmak isteyen birisinin hedef alacağı en temel noktada budur. İnşallah anlatabilmişizdir.


1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...