Top

Google gibi getir yapmak zararlı mı ?

Celilcan / Google gibi getir yapmak zararlı mı ?
Anonymous asked 3 sene ago

Benim siteme girdiğim yazılar hızlı bir şeklide index almadığından sürekli olarak girdiğim yazıları google gibi getir yaparak indexletiyorum. Acaba google webmaster araçlarındaki google gibi getiri çok kullanmak siteme seo açısından bir zarar verir mi ?
Cevapladığınız için şimdiden teşekkürler.

1 Answers
celilcan Staff answered 3 sene ago

Sorunuz için teşekkür ederiz. Umarız verdiğimiz cevap doyurucu olur.
Google gibi getir nedir ? 

Geç indexlenen bir web siteniz var ise girdiğiniz içeriklerin anında indexlenmesi için google gibi getir özelliği bilinen ve kesin en güzel çözüm gibi gözükmektedir. Ancak google politikalarına göre bu aracın indexlenme amaçlı kullanılmaması gerekir. Sadece sitenizde bir hatayı düzelttiğinizde, tasarım değişikliği yaptığınız gibi durumlarda google botların sitenizi ne şekilde gördüğünün ve bu halinin google ‘a gönderilmesi amacıyla kullanılmalıdır demektedir.
Sadece bir indeksletme aracı olmayıp site hakkında detaylı bir crawl analizi sunduğunu söyleyebiliriz.

Google gibi getir kullanmak zararlı mı?

Google bu aracın kullanımı için en yüksek limitleri belirlemiştir. Ben bu seviyeye kadar kullanmanın her hangi bir zararı olacağını düşünmüyorum. Zira eğer bu şekilde bir zararı olsaydı muhtemelen limitlerin dahada düşürülmüş olması gerekirdi.

Düzenli olarak önbelleğe alınmayan bir siteniz var ise biz yinede alternatif yöntemleri denemenizde de fayda olduğunu düşünüyoruz. Öncelikle neden indexlenmediği ile ilgili tüm sorunları tespit edip çözmelisiniz.

 


1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...