Top

Hreflang etiketi yok

Celilcan / Hreflang etiketi yok
Seo soru cevapCategory: Site içi seoHreflang etiketi yok
Anonymous asked 2 sene ago

Web sayfamda site içi seo konusuna çok özen gösteren birisiyim. Tüm bunlara rağmen geçende Google webmaster araçlarında uluslararası hedefleme bölümüne girdiğimde sitenizde hreflang etiketi yok şeklide bir hata aldım.
Bunun sebebi ve çözümü hakkında bilgi verebilir misiniz. ? Bu hreflang  ne demek oluyor bunun hakkında da bilgi alabilir miyim ? Bu problemi çözmezsem seo başarım sekteye uğrar mı.
Teşekkür ederim.

1 Answers
celilcan Staff answered 2 sene ago

Sorularınıza sırası ile cevap verelim.

Hreflang etiketi nedir ?
Bu etiket ile özellikle çok dilli sitelerde lokasyon bazlı doğru dili göstermeyi hedefler. Bunun sonucunda örneğin İngiltere’de İngilizce içeriğiniz gösterilir. Almanya’ da ise Almanca içeriğiniz gösterilir. Arama motorları dil yapınızı bu etikete bakarak algılarlar. Birden fazla dil kullanan siteler için önemli bir meta etikettir.
Google Webmaster Araçları > Arama Trafiği > Uluslararası hedefleme bölümünden hatalarınızı takip edebilirsiniz.

Hreflang etiketi kullanımı : 
Türkçe için : <link href=’site.com/’ hreflang=’tr’ rel=’alternate’/>
İngilizce için : <link href=’site.com/’ hreflang=’en-us’ rel=’alternate’/>
Html ve WordPress sitelerde de kullanımı aynı şekildedir. WordPress için WPML eklentisini kullanarak bu etiketi yönetebilirsiniz.

Hreflang etiketi nasıl eklenir ?
internationalseomap.com/hreflang-tags-generator/ aracını kullanarak sitenize ilişkin bu etiketi oluşturabilir ve sayfanıza ekleyebilirsiniz.
Sitenizde hreflang etiketi yok uyarısı neden alınır ?

Eğer çok dilli bir siteniz varsa ve hreflang etiketi ile arama motorlarına yardımcı olmuyorsanız. Sitenizde hreflang etiketi yok uyarısı alırsınız. Çözüm ise basit bir şeklide bu etiketi eklemek olacaktır : )

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...