Top

Mobil uyumluluk güncellemesi

Celilcan / Mobil uyumluluk güncellemesi
Anonymous asked 3 sene ago

Google tarafından yapılan açıklamalarda mobil uyumlu siteler için pozitif ayrımcılık yapıldığı söyleniyor. Bu mobil güncelleme hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz.
 
Teşekkürler

1 Answers
celilcan Staff answered 3 sene ago

Daha önce de bir çok yazımızda değindiğimiz üzere google 21 Nisanda uygulamaya koyacağını söylediği deeplink ve web sitesi mobil uyumluluk güncellemesini bizde heyecanla bekliyoruz. Bu güncelleme ile muhtemelen aşağıdakiler olacaktır.

  • Bu tarihte Panda , penguen karışımı büyük bir güncelleme bekleyenler var.
  • Mobil uyumlu olmayan siteler arama sonuçlarında sıralama kaybı yaşayacaktır. Bu nedenle siteleriniz mobil uyumlu hale getirmek için tasarımsal ve kodsal değişiklikleri gerçekleştirmelisiniz. Kullanıcıların yüzde yetmiş gibi büyük bir kesiminin mobil internetten geldiğini düşünürsek mobil görünümün değeri daha da anlaşılacaktır.
  • Site hızı güçlü bir metrik olacaktır.
  • Temiz kod kullanmaya ve sitenizi hızlandırmaya bakın.
  • Panda ve penguen karışımı bir güncelleme geleceğini varsayarak kalitesiz ve doğal olmayan backlinkleri temizleyin.Kalitesiz ve kopya içerikleri kaldırın.
  • Tabi doğal olarak sitenizi responsive hale getirin yada mobil versiyonunu tasarlayın.
  • Yine bu tarihlerde google android, ios market gibi uygulamaların içeriklerini arşivleyeceğini ve bu sitelerden gelen backlinkleri otoriter olarak kabul edeceğini söylüyor. Bu konularda dikkatli olmak gerekir.

 

 

Sonuç olarak : Sitenin mobil versiyona mı dönüştüreceksiniz yoksa responsive tasarım mı yapacaksınız bu tercih size kalmış. Ancak google algoritmalarına uyumlu bir site yapmak istiyorsanız siteniz kesinlikle mobil aygıtlarda düzgün olarak açılmalı ve mobil uyumlu olmalıdır.


1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
3 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...