Top

Yoast wordpress seo ayarları

Celilcan / Yoast wordpress seo ayarları
Seo soru cevapCategory: Seo AraçlarıYoast wordpress seo ayarları
Anonymous asked 1 sene ago

Öncelikle bu soru cevap sistemini kurduğunuz için çok teşekkür ederim. Birden fazla sorum olacak o yüzden maddeler halinde yazıyorum.

  1. En iyi wordpress seo eklentisi yoast mı yoksa all in one seo mudur ?
  2. En iyi yoast wordpress seo ayarları nasıl yapılır ?
  3. Yoast wordpress eklentisinin artıları nelerdir ?

Yeni kuracağım sitemde hangi seo eklentisini kullanacağıma karar veremediğimden dolayı bu soruları soruyorum. Çok teşekkür ederim. Şimdiden verdiğiniz cevaplar için.

1 Answers
celilcan Staff answered 1 sene ago

İlginiz için biz teşekkür ederiz. Sorularınız cevaplamaya geçelim hemen. Şunu söyleyelim ki cevapları maddeler halinde yazmayacağım. Umarım problem olmaz.
Öncelikle belirtelim ki en iyi seo eklentisi diye bir şeyden bahsetmek doğru bir terim olmaz. Bir eklentinin diğerine göre eksileri yada artıları olabiliyor. Seo uzmanları tarafından yapılan analizlerde WordPress Seo by Yoast eklentisinin artılarının daha fazla olduğu yönünde görüş bildiriliyor. 
Yoast’ın artıları yinelenen içeriği azaltmak için gelişmiş ayarları mevcut ayrıca yazar arşivlerine noindex koyma veya iptal etme, tarih tabanlı arşive noindex koyma veya iptal etme, arşivlerin alt sayfalarının indekslemesini engelleme, attachment dosyalarının yinelenen içeriğe sebep olmasını engellemek için ana yazıya yönlendirme, rsd bağlantılarını gizleme, rss bağlantılarını gizleme, yazılar için kısa bağlantıları gizleme, Wlw manifest bağlantıları gizleme, her yazı için detaylı seo analiz olarak sayılabilir. 
All in one seodan yoasta geçiş yapmak nasıl olur ?
Ben kendi tecrübelerime dayanarak tavsiye ederim. SEO Data Transporter eklentisini kullanarak bu geçişi kolaylıkla yapabilirsiniz. Böylelikle All in one seo ile yaptığınız tüm ayarları Yoast Seo ya taşımış olursunuz.
En iyi yoast ayarları nedir ?
Özellikle işaretlemenizi istediğim bölümleri yazayım. 
Başlıklar ve metalar bölümünde > Diğer
Arşivlerin alt sayfalarını indeksleme
 
Kalıcı bağlantılar bölümü :
Ekli dosya adresleri için ebeveyn yazının adresine yönlendirme yap.
?replytocom değişkenlerini kaldır.
RSD bağlantılarını gizle
WLW Manifest bağlantılarını gizle
Yazılar için kısa bağlatıları gizle
RSS bağlantılarını gizle
 
Umarız faydalı olmuştur . Teşekkürler