Top

Tanıtım yazısı ve seo

Celilcan / Seo teknikleri  / Tanıtım yazısı ve seo
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
4 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Tanıtım yazısı ve seo

Seo çalışmalarında kullanılan teknikler yönettiğimiz sitelerin daha geniş kitlelere ulaşımı için büyük önem arz ediyor. Bunun için arama motoru optimizasyonu işlemini en iyi şekilde yapmak gerekiyor. Farklı haber veya blog sitelerinde çeşitli yazılar yayınlayarak reklam yapmakta bu yöntemler arasında yer almaktadır.

Haber sitelerinde tanıtım yayınlama

Haber, Blog ve güncel sitelerden makale satın almak yöntemi ile gerçekleşir. Kimi zaman makaleyi sizin adınıza site sahibi yazar kimi zamanda makaleyi sizin göndermeniz gerekir. Yazı içinden sitenize link çıkışı yapılara otoriteniz artırılmaya çalışılır.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken web sitesinin otoriter olmasıdır. Ayrıca hali hazırda var olan otoritesi yüksek bir alt sayfadan tanıtım alınırsa çok daha başarılı sonuçlar elde edilir. (domain otoritesi hakkında detaylı bilgi için )

Tanıtım yazısı almak zararlı mı ?

Kullanılan değişik yöntemlerden biri olan tanıtımın yazısının önemi konusunda şüphe yoktur. Vaka analizi yöntemi ile gidecek olursak bir teknoloji ve internet sitesi için çalışma yaptığımızı düşünelim. Bu durumda en iyi seçenek teknoloji, internet,  internetten para kazanma gibi konularda içerik yazan siteler tercih etmek olacaktır.  Ayrıca genel haber siteleri her sektörün makale ilanı yapılabilecek siteler arasındadır.

<a href=”http://www.celilcan.net”  title=”keyword”> </a> şeklinde anahtar kelimeye link veriyoruz.

Site seçimini nasıl yapmalıyım ?

Katma değeri yüksek sitelerden alınan makalelerin etkisinin daha yüksek olacağını, kalitesiz sitelerden alınan yazıların ise penaltı cezasına sebep olabileceğini aklımızdan çıkarmıyoruz.

En basit bir şekilde anlatmak gerekirse, tanıtım yazısının bu denli etkili olmasının sebebi popüler ve trendi yüksek web sitelerinde kurumsal reklamınızın yapılması olarak düşünülebilir. Bu yöntemin önem arz etmesinin nedeni de diğer backlink yöntemlerine göre daha doğal gözükmesidir. Ve yıl 2015 penguen algoritmalarına rağmen bu yöntem hala işe yaramaktadır.

Tanıtım yazısı alırken dikkat !

 • Link çöplüğüne dönüşmüş kalitesiz sitelerden almayın
 • Ahlaksız sitelerden makale satın almayın
 • Aynı sunucuda bulunan sitelerden almayın
 • Profesyonel haber siteleri her zaman en iyi tercihtir
 • Popüler hale gelebilecek konular olmasına dikkat edin.
 • İçeriğiniz ile alakası bulunmayan sitelerle çalışmayın.
 • Türkçe bir site için Türkçe sitelerden tanıtım yazısı alın.
 • Araştırma yaparken Mozrank, Moztrust, Trustrank, Alexa verilerini dikkate alın.
 • Yayımlanan içerik ne kadar okunur ve sosyal medyada ne kadar rağbet görürse etkisi o kadar güzel olur.
 • İçerik içinde 2 den fazla link çıkışı yapmayın
 • Yazılar içinden sürekli olarak exact match anchor text denilen aynı anahtar kelimeler ile çıkış yerine doğal varyasyonel kelimeler geliştirin ve url leride aynı şekilde varyasyonal olarak kullanın ( domain.com , www.domain.com, http://domain.com, anahtar kelime, anahtarkelime, buraya tıkla, git vs. ) Makale oluştururken dikat edilmesi gerekenler ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın
 • Mümkün ise arama motorları başarısı çok iyi Seo değerleri yüksek kaliteli siteler ile çalışmanızı tavsiye ederiz.

Sonuç : Bu yazıda bahsedilen kriterlere uygun olduğu takdirde faydalı etkiler yüksek ihtimalle bir süreç dahilinde görünecektir. Ancak bu tekniklere dikkat etmeden yapılan işlemler sitenize muhtemelen zarar verecektir.

 

Yorum yok

Yorum yaz