Sizlere uzun süredir bizim de takip ettiğimiz ve sizlere de faydası olacağını düşündüğümüz kaliteli makalelerin yayınlandığı blogları paylaşmak istiyoruz. Maalesef her konuda olduğu gibi tasarım konusunda da otorite olan siteler hep İngilizce içerikli olmaktadır.

Ancak başlangıç seviyesi İngilizce biliyor olmak bile bu siteleri anlamak için yeterlidir. Özellikle trendleri takip etmek ve güncel haberleri duymak için takip etmeniz gereken takip ettiğimiz en güzel blogları paylaşıyoruz.

Smashing Magazine

Sektörel makalelerin yayınlandığı en kaliteli site hiç kuşkusuz Smashing Magazine sitesidir. Site nerede ise on yıldır yayın hayatına devam etmektedir. Oldukça yüksek sosyal medya takipçi sayısına ve kaliteli makalelere sahiptir. Tamamen ücretsiz öğretim metotlarının da mevcut olduğu site bizim de gözdemiz. Site üzerinden düzenli aralıklarla canlı eğitim verilmekte ve events bölümünden bunları takip ede bilmektesiniz.  Ayrıca freelance web tasarımcılar için iş arama bölümü de mevcut olan site göz dolduruyor. WordPress eklenti ve temalarının tanıtıldığı bölüm de vazgeçilmezlerimiz arasında.

  • Events bölümünü kullanarak eğitimlerden haberdar olabilir
  • Freelance tasarımcılar için iş arama bölümünü kullanarak kendinize yeni işler bulabilirsiniz
  • Freebies başlığı altında da ücretsiz tasarımlar yer almaktadır.

smashing-magazine

Hongkiat

Malezya kökenli olan web sitesi olan hongkiat Photoshop, Css, Grafik , Web 2.0 gibi başlıklar altında yüzlerce kaliteli makale yayınlamıştır. Zaman zaman yayınladığı ücretsiz tasarımlar (.psd ) ile de ziyaretçilerini mutlu etmektedir. Özellikle popular now başlığı altında yayınlanan makaleleri bir içim su gibidir. Ve bu çok okunan yazıları da size tavsiye ederiz.

hongkiat

 

SpeckyBoy Magazine

Ayda 2 milyondan fazla tekil hiti bulunan harika bir bilgi paylaşım sitesidir. Speckboy blogunda web dizayn, wordpress, design gibi başlıklar altında yine çok kaliteli yazılar bulunmaktadır. 2.000 e yakın makale içerisinden istediğinizi seçip sıkılmadan okuyabilirsiniz. Sadece tasarımı ile de dikkat çeken speckboy sitesi ilginizi çekecektir.

speckyboy

 

İlginizi çekeceğini düşündüğümüz yazıları paylaşmaya özen gösteriyoruz. Bu yazımızda da işinize yarayabilecek web tasarım, WordPress, Html, Css, grafik tasarım gibi alanlarda artık otorite haline gelmiş kaliteli sitelerdir. Yorumlarınız ve beğenileriniz bizim için çok önemlidir. Beğendiğiniz yazılarımıza yorum yazıp , sosyal medyada paylaşırsanız seviniriz.