Seo soru cevapCategory: Google algoritmalarıResmi sayfaya yönlendirme sonucu spam
Anonymous asked 4 sene ago

Merhabalar ilk önce böyle bir site açtığınız ve soru sorabilme ortamı oluşturduğunuz için teşekkür ederim. Benim kısa saç stilleri üzerine Almanca bir sitem var. İçerikler tamamen özgün. Resimler tamamen özgün. Resimlerden özgünden kastım abonelik olarak resimleri indirmekteydim.

Google dan tam spam ile ilgili şöyle bir uyarı geldi  :

Bu sitedeki sayfaların otomatik olarak oluşturulmuş anlamsız kelimeler, gizleme, başka web sitelerinden içerik toplama gibi saldırgan spam teknikleri kullandığı ve/veya Google’ın Web Yöneticisi Yönergeleri’ni tekrar tekrar ve çok kötü şekilde ihlal ettiği belirlendi. Daha fazla bilgi edinin.https://support.google.com/webmasters/answer/2604777?hl=tr

Ücretini ödeyerek resimleri indiriyorum ve siteme ekliyorum. Neyse 16 Aralık\’ta tüm görsel ve web indexlerin silindiğini görünce . Webmaster toolsa girdim ve Tam spam uyarısını gördüm. Sitem tam spam yedi. Hiç bir değişiklik yapmadan yeniden değerlendirme isteği gönderdim haliyle reddedildi. Spam riski oluşturabilecek fakat bu kadar detaylı düşünmeden yaptığım uygulamalar şunlardır.

  • Google görsellerden direkt olarak resimlerden gelen hiti ana sayfaya yönlendirdim. Yani resme tıklayın deyince direkt ana sayfaya gidiyordu alsında buradaki asıl amacım ziyaretçileri ana sayfaya yönlendirmek değildi. Resimlerin indirilmesine engel olmaktı. Daha sonra watermark ekledim vs. böyle bir sorunum kalmadı falan.[ Bu konu kaldırdım ve yönlendirme yok sitede.]
  • Başlıklarda sık tekrarlayan örneğin \”für frauen 2016\” yani \”bayanlar için 2016\” kelimesini çok sık geçiriyordum başlıklarda bunları düzelttik bir çoğunu.
  • Ubersuggest.org sitesinden Google popüler kelimelerden alakalı olanları etiket olarak her konuya max 5 etiket olarak ekledim.[Etiketlerin hepsini sildim ve bir daha etiket falan girmeyi düşünmüyorum.Doğru mu düşünüyorum bu konuda ?
  • İngilizce olarak tekrar webmaster toolstan başvuruda bulunduk ve cevabını bekliyoruz. Bu süre zarfı içerisinde düzeltmeleri de yapıyoruz. Yalnız tüm düzeltmeleri yapmadan başvuruda tekrar bulunduk ama incelenene kadar zaten spam düşündüğümüz tüm hataları düzeltmiş olacağız.

Yoast seo eklentisi meta düzeni spama ayrıca neden olabilir mi ?Şimdi bu hataları tamamen düzelttikten sonra tam spamdan çıkıp sitenin eski haline gelmesi ortalama kaç gün sürüyor ? Hataları düzelttikten sonra 301 çekmek zorunlu mudur ? 301 çekmeden site filtreden hataları düzelttikten sonra çıkmaz mı ? Bu site manuel spamdan çıkabilir mi ?

Noindex etiketini etiketlere ekleseydim ve etiketleri silmeseydim etiketler halen sitede kalmış olacaktı haliyle bu durumda incelendiği zaman Google yine ihlal olarka mı görüyor bu durumu ?

Neden tam spam konusunda insanalar ümitsiz ve filtreden genel olarak çıkmadığını söylüyor. Benim tamamen özgün olan bir sitemin içeriklerini yok sayarak gerek görsel gerekse yazılar olsun direkt olarak tam spam uygulaması nasıl bir uygulamadır ? Yazdıklarım konusunda ne düşünüyorsunuz ? Detaylı bir yorum yapabilirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar, hayırlı işler. Kolay gelsin.