Sosyal medya web tasarım ve seo için artık ayrılmaz bir parçadır. Bunu daha önceki yazılarımızda da detaylı olarak anlatmıştık. Peki sosyal ağ  hesaplarımız ile ilgili en çok merak ettiğimiz şey nedir ? Acaba sektörel rakiplerimizin sosyal medyadaki başarı oranı nedir ? Yada bir başarı puanlaması yapılacak olsa twitter ve facebook’ta takipçi sayısı kaçtır. Yapılan paylaşımların algı oluşturmadaki etkisi nedir. Paylaşımları beğenme oranı nedir ? İşte tüm bu soruların cevabı sosyal hesaplarınızın analizi ve puanlaması yapan bu tanıtım yazımızda.

Klout sosyal medya analiz ve araştırma aracı ücretsiz olarak tamda yukarıda anlattığımız soruların cevabı olan hizmetleri veriyor. Sosyal hesaplarınızı ( twitter, facebook, instagram ) bu sisteme bağlayarak hesaplarınızın ayrıntılı bir şekilde analizini sağlayabiliyor böylece ne kadar başarılı olduğunuzu tespit edebiliyorsunuz.

Klout nasıl kullanılır

Connected Network kısmından ilgili hesaplarınızı klout ‘a bağlayıp. Daha sonrada verilerin analiz etmesini 24/48 saat aralığı bekliyorsunuz.

svg+xml,%3Csvg%20xmlns%3D%27http%3A%2F%2Fwww.w3

Peki soru şu klout ‘un analizleri ve puanlaması ne kadar güvenilir ? Klout sosyal analiz ve skor sistemi bağladığınız sosyal hesaplarınızı belirli kriterleri baz alarak 100 puan üzerinden puanlandırıyor. Bence bunun en iyi cevabını siz kendiniz kullanarak test etmelisiniz. Bizim önerimiz olan bu site şu an piyasadaki ücretsiz ve en iyi hizmet veren analiz sitelerinden biri olması sebebi iledir.

Sosyal medya başarı analizi yapmayan kurumsal firmalar internet üzerinde başarılı olamazlar. Bu nedenle hesaplarınızı bir uzmana yönettirmiyor iseniz bile en azından profesyonel sosyal medya araçları ile analizler yapmanın zorunluluk haline geldiğini bir kenara not etmelisiniz.

Sosyal ağ izleme araçları ile ilgili hazırladığımız diğer yazıları okumanız menfaatiniz icabıdır.

Site adresi : http://klout.com/

Lütfen yazıyı oylayın !
[Toplam: 5 Ortalama: 4.8]
Mutlaka Okumalısın !  Google Data Studio Nedir? Nasıl Kullanılır?