Top

Google Search Console toplu url kaldırma

Celilcan / Google Seo  / Google Search Console toplu url kaldırma
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
43 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 4,19.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Yazımızı beğenmek ister misiniz ?
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

404 not found veren ulaşılamayan sayfalarınız genellikle bilinçsizce yapılan link yapısı değiştirme , içerik silme gibi işlemler sonrasında Google Search Console  ( Web Yöneticisi Araçları )  tarama hataları bölümünde gözükür. Burada tarama hatalarının artması genellikle site sahiplerini tedirgin eder.

Bubölümde yüzlerce bazen binlerce ulaşılamayan sayfa ve ulaşılamayan url ile karşılaşabiliriz. Kullanıcı etkileşimi için zararlı olan bu durum seo açısından da son derece kritik bir sorun oluşturmaktadır. Bulunamadı hatalarının önüne geçmek için içeriğe neden ulaşılamadığı sorusu en önemli sorudur. Her duruma göre çözüm tekniğini siz geliştirmelisiniz.

Eğer tarama hataları sizin sildiğiniz ve tamamen kasıtlı olarak 404 ulaşılamadı hatası vermesini istediğiniz sayfalardan oluşuyorsa bir aksiyon almanıza gerek yoktur. Bırakın tarama hataları biriksin ve zamanla yok olsun. Ancak bunun dışında hacklenme veya yanlışlıkla url yapısı değiştirme gibi bir sebeple hatalar birikmiş ise o zaman bu hatanın kaynağını bulmanız ve çözmeniz gerekmektedir.

404 not found nedir ?

Sitedeki bir sayfanın arama motoru robotları ( crawler ) tarafından bulunamadığını gösteren 404 bir http statü kodudur.  Not found error ( bulunamadı hatası ) diye tabir edilir ve sunucudan o url nin silindiğini gösterir. Silme işlemi tarafınızca gerçekleşmiş ise sorun yoktur. Ancak hacklenme ve diğer durumlara ait şüpheler durumunda müdahale edilmesi gerekir.

404 not found hatası neden olur ?

Silinmiş bir url nin statü kodu olarak  404 vermesi son derece doğal bir durumdur. Silinen sayfalara google, yandex botlarının ulaşamaması sonucu tarama hataları birikir. Konu ile ilgili detaylı bilgi için https://support.google.com/webmasters/answer/35120?hl=tr

 • Yanlış yapılan 301 yönlendirmeleri
 • WordPress ‘te kalıcı bağlantı ayarlarının değiştirilmesi sonrası 301 ile yönlendirme yapmama. Url yapı değişikliği yapmadan önce mutlaka 301 yönlendirme planlamasını yapın.
 • Yönlendirme yapmadan kesinlikle kalıcı bağlantı ( url yapısı ) değişikliği yapmayın.
 • Site haritasında hala eski linklerin yer alması
 • Anti seo çalışmaları
 • İçerik silinmesi
 • Yazılımsal hatalar
 • Sitenin hacklenmesi
 • WordPress sitelerde warez tema veya eklentilerin kullanımına bağlı olarak oluşan lüzumsuz alt sayfalar ( Örneğin /plugins/feedback.php? )
MUTLAKA OKUMALISIN !  Google sıra bulucu araçlar

Bu hatalarının google tarafından sevilmediğini ve bazen kendi başına bir ceza sebebi olduğunu bilmenizi isterim. Bununla ilgili İngilizce otoriter sitelerden araştırma yaparak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Google Search Console tarama hatalarını toplu olarak kaldırma

Tarama bölümünde biriken sayfaları URL KALDIR sekmesinden tek tek kaldırmaya çalıştığınızda haftalarınızı alabilir. Genel bir sorun olan toplu url kaldırma ile google ön belleğinden ulaşılamayan sayfaları kolayca silerek bu sıkıntıyı kolayca aşabilirsiniz. Eklenti içine eklenmiş makrolar kısa sürede bu hatalardan kurtulmanızı sağlar.

404 sayfalarındaki artış siteiçi seo önemlidir. Ayrıca soft 404 , 500 , xmlrpc 405 hatası da aynı şekilde hızlı bir şeklide müdahale edilmesi gereken problemler arasında yer alır.

Not : Google kalite politikalarına göre  404 hatası veren sayfaların url kaldır ile kaldırılmasına gerek yok denilmektedir. Bunu bir kenarda not olarak değerlendirmenizi öneririm.

Önemli not : Url kaldır aracı ile işlem yaparken yanlışlıkla ana sayfayı kaldırırsanız. Siteniz google önbelleğinden geçici olarak kalkabilir. Bu yüzden listeyi doğru bir şekilde inceleyip içinde site ana sayfanızın olmadığıdan ve sadece / ( slash ) olmadığından emin olmalısınız.

404 hatası veren arama hataları nasıl düzeltilir ?

404 veren sayfaların tespit edilmesi ve düzeltilmesi işlemleri için size yardımcı olacak en önemli araç yine google tarafından üretilen Search Console diğer adıyla Google Webmaster Araçları aracıdır. 404 hatalarını bulmak ve düzeltmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

 1. Google Search Console giriş yapın
 2. Tarama başlığı atındaki , tarama hataları bölümünde bulunamadı olarak gözüken sayfalara gelin. Bunu yaparken masaüstü, akıllı telefon, özellikli telefon sekmelerinin tümünü kontrol edin.
 3. Tüm url işaretleyip, indirme butonuna tıklayın. Dosyayı CSV uzantılı olarak kaydedin.
 4. İndirdiğiniz belgeyi Excel ile açıp listeye göz atın ( Maddeler altında yer alan ipucuna geçiniz )
 5. Toplu kaldırma eklentisini indirin.
 6. Google chrome uzantılar bölümüne gelerek sıkıştırılmış dosyayı uzantılar sayfasına sürükleyin.
 7. Eklentiyi etkinleştirin.
 8. Google webmaster araçları > Google dizini başlığı altında Url kaldır sekmesine tıklayın.
 9. Eğer eklentiyi doğru olarak kurmuşsanız gözat butonunu görüyor olmalısınız.
 10. Gözat butonuna tıkladıktan sonra kaldırmak istediğiniz 404 ulaşılamayan sayfaları içeren tüm linklerin olduğu .txt dosyasını seçin.  ( Dikkat : Bu dosyanın içerisinde / yada ana sayfanın bulunmadığını çok dikkat edin , yanlışlıkla çalışan sayfayı yada ana sayfayı kaldırmanız durumunda siteniz geçici olarak arama sonuçlarından kaldırılacaktır )
 11. Arkanıza yaslanın ve tadını çıkarın.
 12. İşlemler bittikten sonra tüm sayfaları seçip ‘düzeltildi olarak işaretle‘ seçeneğini seçmelisiniz.
 13. Eğer sorunları çözmezseniz düzeltildi olarak işaretleseniz bile sürekli olarak tarama problemleri artmaya devam edecektir.
MUTLAKA OKUMALISIN !  Amp rehberi

google-webmaster-toplu-url-kaldirma

İpucu : Tüm problemli sayfaları veya silmek istediğiniz içerikleri kaldırmadan önce sayfalar arasında otorite puanı yüksek olan sayfa varsa bunları tespit etmelisiniz.

Sonrasında sildiğiniz otoritesi yüksek alt sayfaları 301 yönlendirmesi yöntemi ile ilgili başka bir alt sayfanıza yönlendirin. Böylece alan adının genel otorite puanına ilaveten alt sayfalarında otoritesini artırmış olacaksınız. Peki bunu nasıl yapabilirim diyorsanız anlatalım.

Otorite kaybı yaşamadan url tarama hatalarını kaldırmak :

 1. Tarama hataları bölümündeki adreslerin 50 tanesini kopyalayın
 2. http://tools.mercenie.com/seo/bulk-pa-da-checker/ çoklu otorite sorgulama aracı ile sorgulayın.
 3. Sayfalar arasında otorite puanı 5 üzeri çıkanlar var ise bunları listenizden silin.
 4. 301 redirect yönlendirmesi ile bu linkleri ilgili bir alt sayfanıza yönlendirin.

Not  Bu yapılan işleme ‘broken link building’ yani ‘kırık linkleri düzelterek sağlanan backlink‘ ulaşılamayan sayfalarımız aracılığı ile backlink elde etme tekniğidir. Etkisi kesinlikle çok güçlüdür.

Toplu olarak tarama sorunları ile 404 veren ulaşılamayan sayfaları düzeltme eklentisini indirmek için https://chrome.google.com/webstore/detail/%C3%A7oklu-url-kald%C4%B1rma-bulk-u/jeepgmjkmkddfgkblmphndpnbdpfcojj?hl=tr&gl=TR adresini kullanabilirsiniz.

Tarama hatalarını çoklu olarak düzeltmek için hazırladığımız yardım videosu ile bulunamadı hatası problemlerini çözebilirsiniz.


Yazımızı beğenmek ister misiniz ?
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
127 yorum yazılmış
 • Hüseyin
  9 Ocak 2019 at 18:16

  Hocam kolay gelsin Google bir linki 404 diye bildirdikten sonra bunu illa yönlendirme yapmak mı gerekiyor bu bahsetmiş olduğunuz yöntemi denememe rağmen hala aynı hataları alıyor gibiyim. Mesela durumu iki türlü özetliyeyim:
  1. Durum: Bir yazı yayınladık ve bunu o anda sadece google bot gördü hemen ardından o yazıyı sildik veya linkini değiştirdik. aradan bir kaç gün sonra web search console da bu link belirdi ve yukardaki yöntem ile kaldırdık. ve düzeltildi olarak işaretledik. Bu 404 hatası tekrar oluşurmu. bana hala geri geliyormuş gibi geliyor. ben mi yanılıyorum..
  2. Durum: Bu durumda da yazıyı yazdık sadece google bot değil başka sitelerde de forumlardada bu yazı bu link ile paylaşıldı diyelim. daha sonra bu yazıyı sildik veya linkini değiştirdik. ardından 301 ile yeni link e yönlendirdik. ve aradan 1 kaç sene geçti ve eski linki kullanmış siteler ortadan kalktı veya o sayfaları iptal ettiler.. Webte eski linkimiz kalmadı varsayalım. bende kalmadığını düşünerekten bu htacces ile yaptığım 301 yönlendirmesine ihtiyaç kalmadı diye yönlendirmeyi artık iptal ettim. Bu durumda bile google tarafından hala 404 linki oluşmaya devam ediyor bunu komple silmenin yöntemi nedir. Bu yukarıda anlattığınız bunu karşılıyor mu. yoksa ilelebet o link için 301 yönlendirmesi durmak zorundamı ? sorum bu kadar teşekkürler.

 • Anilcan
  1 Ağustos 2018 at 00:00

  Hocam sitemin yazılımı değiştirdim eski yazılım wordpressti şimdiki özel yazılım ve url yapıları tamamen farklı. Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim. Url kaldırma aracıyla mı kaldırmalıyım yoksa htacces üzerinden yönlendir me mi yapmalıyım. Teşekkürler

 • İsmail
  30 Temmuz 2018 at 19:48

  Sizin kendi eklentiniz mağazadan kaldırılsa da aşağıdaki linkteki eklentiyi yazıya ekleyebilirsiniz. Sizinkiyle birebir benzer bir eklenti.
  https://github.com/noitcudni/google-webmaster-tools-bulk-url-removal

 • Emre
  25 Temmuz 2018 at 09:26

  Merhabalar bir sorum olacak.
  Search Console’dan bulunamadı listesini almaya çalışıyorum ‘csv’ olarak listeyi verirken ‘excel’ halini bana vermiyor. Sürekli daha sonra tekrar deneyin hatası veriyor. Bunun sebebi nedir? Bir çözümü var mıdır?

  • Emre Demir
   26 Temmuz 2018 at 10:08

   yaklaşık 3 gündür aynı sorunu yaşıyorum. Google Dökümanlar olarak almaya çalışıyorum zaten. Excel olarak ifade etmiştim, pardon.
   Aynı sorunu farklı arkadaşlarım da yaşıyor. Farklı mülklerden. Sizler de böyle bir problemle karşılaştınız mı daha önce acaba.

 • Gökay D.
  1 Temmuz 2018 at 15:15

  Eklenti store’dan kaldırılmış. Nasıl ulaşabiliriz eklentiye?

 • Cumali
  14 Mayıs 2018 at 10:38

  Chrome mağazasından eklenti kaldırılmış. Yeniden ekleyip buradaki linki yenileyebilir misiniz?

 • Mustafa Sarp
  21 Şubat 2018 at 19:45

  Merhabalar,

  Hocam benim önceden kullandığım sonra kaldırdığım bir giriş plugin’i kaynaklı 404 hataları almışım
  aşağıdaki gibi bir sürü link sonunda ?snax_login_popup yazıyor.

  Bunların silinmesi için wm toolsta çıktıkça kaldırmalı mıyım? Yoksa bir daha hiç çıkmamalarının yolu var mı?

  otaku/otaku-makale/kore-ve-cin-yapimi-animeler/?snax_login_popup

 • Ali Yöndemli
  19 Şubat 2018 at 21:54

  Kolay gelsin, hocam sitede ortalama 300 kadar kopya haber ve resim vardı, şimdi ben bunları silerek google search console den url olarak kaldır yaptım ancak kaldırılamadı hatası verdi. robots.txt olarak engelleyin diyor taramamız için ben bunları sildiğimde sizin yöntemi yaptığımda düzelecek mi ? Yada sizin yaptığınız yöntemi yapıp ileride kendi kendine kalkmasını mı bekleyeceğiz?

 • Osman Erdi
  7 Şubat 2018 at 10:12

  Yararlı bir içerik olmuş, emeğiniz için teşekkürler :)

 • şaban altunbaş
  15 Ocak 2018 at 20:33

  merhaba, Celil Bey, sorumu senaryo olarak anlatıyorum… Birinci yazım 404 not found nedir, 2.yazım 404 hataları neden kaynaklanır, 3.yazım 404 hataları nasıl temizlenir olsun… Bu 3 yazıdada ilk sıralarda bir sitemiz olsun ana hedef kelimemizde 404 not found olsun bu durumda ne yapardınız taktiğiniz ne olurdu? Bir kategori oluşturup bu yazıları altına taşımak mı, Yeni bir 404 not found yazısı ile diğer yazılardan link almak mı yoksa bu yazıları geliştirmek mi olurdu bu ana kelime için… Çok Teşekkür ederim …

  • Celilcan
   16 Ocak 2018 at 20:13

   Benim stratejim otoriter içerik geliştirme olurdu. Yani bir makale ile tüm kelimelerde çıkacak şekilde semantik bir içerik hazırlardım. Bu rekabet nedeni ile mümkün değilse daha az rekabet olan içerikleri kalite açısından günceller ve ana yazıya site içi link verirdim.

   Sevgiler

 • kemal
  4 Ocak 2018 at 16:15

  Benim merak ettiğim husus bu url kaldırma işleminden mi oldu bu olay..

  Yoksa Sitemap ekledim diemi oldu. Şüphelendiğim husus bu sadece

  google analytics ve google/adsense hit ve sayfa görünmelerine baktığımda hitte herhangi bir azalma yok.

  zamanında www. siteismi .com/blog tarzında uzantılar yapmıştım onları kaldırdım die biraz fazla url ler vardı ANASAYFA silme ihtimalim pek olacağını sanmıyorum.

 • Anonim
  4 Ocak 2018 at 16:08

  Yok Hocam ANASAYFA kaldırdığımı hiç sanmıyorum. Zamanında bazı sitelerin yapılarını değiştirmiştim. www. siteadı .com/blog/… tarzında url ler vardı onları değiştirdim. Doğal olarak Url çöplüğü oldu biraz. r10 da sizin makalenizi okudum. bu işlemi uyguladık.

  google/adsanse ve google analytics hit ve sayfa görüntülemelerinde her şey normal beni kıllandıran husus. ”Site Haritaları” alanında sitemap eklememe rağmen bu kadar hata çıkması. Acaba sitemap ekledim diye böyle bir şey oldu onun merakı içerisindeyim.

 • Kemal
  4 Ocak 2018 at 14:52

  Toplu url kaldırma işlemini uyguladım. Daha sonra kontrollerimde sitenin sitemap.xml dosya eksigi vardı bunuda o ara girmişken manuel olarak ekledim. Yalnız 2 gün sonra baktığımda site haritaları kısmında kırmızı 11 gösteriyordu bi anda 203 e fırladı

  Tüm içerik türleri
  Gönderildi 500
  Dizine eklenen 203
  Dikkatimi çeken farklı bir husus daha var. Bu işlemden sonra siteme hiç google botları uğramadı

  Merak ettiğim husus bu yaptığım çalışma sitemi kötü etkiler mi ? Hit düşüşleri ve şuanda çalışma halinde olduğum seo çalışmalarını etkiler mi?

 • Fatih
  18 Aralık 2017 at 21:45

  Allah razı olsun hocam sizden çok işime yaradı.

 • can
  16 Eylül 2017 at 17:50

  URL
  Durum
  Kaldırma Türü

  İstendi : wmaraci.com/forum/uyeler/78409-atlasresponsive
  Reddedildi Daha fazla bilgi
  Değişen içerik
  16 Eyl 2017

  böyle birde red ediyorlar

  Adamlarda nüfus cüzdanımın fotokopisini istiyor wm aracı

  böyle bir saçmalık mı var

 • can
  16 Eylül 2017 at 17:47

  başka bir sitede üyelik açtım ve Google sayfamda sitemin altına index almış ama üyeliğimi durdurmuştum . Ulaşılamayan bir link şuan bunu kendi sitemn altında bu boş üyelik kendime ait olan linki web master tools kendi mülküm olmadığı için kaldırmıyor . Başka bir yöntem yok mu

 • Umut Karademir
  13 Eylül 2017 at 02:40

  Merhabalar Celilcan kardeşim,

  Ben dediğiniz şeyleri yapıyorum. Bir zaman sonra tekrar çıkıyor anlamıyorum ki

 • Eylül
  3 Eylül 2017 at 12:53

  Celilcan Bey,

  Toplu kaldırma yapıyorum. Fakat bazı URL’ler için “süresi dolmuş” uyarısı alıyorum. Fakat bu URL’ler bir süre sonra tekrar “bulunamadı” hatası olarak geri geliyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

  Kolay gelsin

 • C.CEMİL
  5 Ağustos 2017 at 20:00

  Celilcan bey eklentiyi geliştiren ve sizi tebrik ediyorum. İnsanların48-60 saatte yapacağı işi nerdeyse 1 saatte bitiriyor.

 • Remziye
  19 Temmuz 2017 at 16:59

  eklentiyi kurdum, düzgün bir şekilde de aktardım ancak durumla ilgili “beklemede” diyor. Silinme işlemi tamamlandıktan sonra mı “düzeltildi” işaretlemesi yapmam gerekiyor? Bir de ne kadar beklemem gerekir silinmeleri için?

 • Şeref Kaplan
  12 Temmuz 2017 at 14:00

  Hosting değişiminden sonra oldukça fazla sorun yaşamıştım. Sayenizde kısa yoldan kurtuluyorum. Harika bir araç. Ellerinize sağlık.

 • denqesiz
  7 Haziran 2017 at 22:25

  Robots.txt engelledim

  url kaldır yaptım

  ama yine tarama hataları devam ediyor

 • Anonim
  29 Mart 2017 at 15:35

  selam

  Video izledim fakat linkleri indir dedimde dosya cvs olarak iniyoor google dokuman diye birsey yok
  yardim ederseniz cok sevinirim simdiden cok tesekkur ederim.

 • Servis
  28 Mart 2017 at 10:02

  you have exceeded your quota limit Hatası olan arkadaşlar bu hatayı gördünüzde yaklaşık 3-5 dakika beklesin sayfayı değiştirmeden daha sonra tarayıcınızdan geri sekmesine basarak geri geliniz eklenti eklemeye devam edecektir.

 • Serkan G.
  24 Mart 2017 at 19:21

  Helalin var 10 numarasın. Allah razı olsun. Sürekli bir ziyaretçi kazandın.
  Ayrıca kırık linklerin Bulk PA DA Checker değerlerini öğrenebileceğiz limiti yüksek bir site var mı? hemen hemen bütün sitelerde limit var. limitlerde çok az 10-25 gibi.

 • dizi müzikleri
  2 Mart 2017 at 22:04

  süpersiniz dizi müzikleri sitmde eskiden kalma tonlarca geçersiz linki bu sayde kaldırdım teşekkürler

 • Anonim
  25 Şubat 2017 at 07:30

  Allah razi olsun derim başka söze gerek yok.

 • ercan yerli
  19 Ocak 2017 at 10:29

  hocam bilgilendirme için çok tşk ederim ama şunu anlıyorum dediğinizden dediğiniz gibi eklentiyi kuruyorum tek tek uğraşmaktansa birden hepsini tarama hatalarından kaldırıyor ama komple googleden kaldırmadığı için belli bir süre sonra tekrar aynı hataları aldığımızdan tabii bu sizin yada eklentinin bir hatası değil googlenin çünkü google url kaldır diyor belli bir süre sora ayı hataları aynı şekilde görüyorsunuz bunun bir yararı olmadığının farkındayım o anda tamam kaldırıyor ama belli bir süre sonra yine karşınıza çıkıyor tekrar seo ya ters etki ediyor tşk ederim buda benim görüşüm yanlışım varsa şimdiden özür dilerim

 • ercan yerli
  18 Ocak 2017 at 13:54

  hocam kaldırdığım 404 hataları belli bir süre sonra tekrar gözüküyor kalıcı olarak kaldırmıyor sanırım bugün kaldırdığım 404 hatalı linkler bir kaç hafta yada ay sonra tekrar aynı şekilde karşıma çıkıyor

 • Adem
  16 Ocak 2017 at 00:30

  Elinize kolunuza sağlık. Saldırı sonucu sitede yuzlerce 404 hatası meydana geldi. Şu eklentiniz olmasa inanın kaldırmakla ugrasmıcaktım. Hakkınızı helal edin. Çok sağlun

 • nur
  12 Ocak 2017 at 21:47

  merhaba limit doldu diye uyarı aldım tüm linkleri işlem yapmadı hocam.. 293 adet linkim var

 • faruk
  27 Ekim 2016 at 14:13

  Elinize sağlık

 • emrah ugurlu
  21 Ekim 2016 at 12:56

  Hocam eklenti bulunamıyor. Adresi yazar mısınız?

 • Taha Mesud
  11 Ekim 2016 at 00:04

  Çoklu url kaldırma eklentisi çalışmıyor. İndirme linki tekrar paylaşır mısınız

 • mustafa
  7 Ekim 2016 at 01:35

  hocam benim sitem seo aktif edilmemiş bir şekilde kuruldu ve baya bir ürün girildi. Daha sonra seo yu aktifleştirip devam etmek istedim. Ama google eski indexlerinde aktif olmayan seo lu url leri görüyor ve 404 hatası veriyor. bunu için neler yapabilirim. Bu konular hakkında pek bilgim yok. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  seo den önçeki url lerim (index.php?route=product/product&product_id=26) bu şekildeydi
  seodan sonra (fiat-stilo-16-16v-motor-beyni-iaw-5nf-55189591-1) böyle oldu.
  bu yeni url leri tanıtıp eskileri googlenin indexsinden nasıl kaldıracam

  • mustafa
   8 Ekim 2016 at 00:35

   3-4 gün anca oldu. benim sitem wordpress değil. verdiğiniz eklenti wordpress için galiba. sitem opencart kullanan apache serveri.

  • mustafa
   8 Ekim 2016 at 01:05

   hocam şimdi eskiye döndün. dönmeden önceki aldı index url leri ne olacak. 2 li olan url ler.

 • cenk
  1 Ekim 2016 at 20:28

  selamlar bu otorite puanı için hangisini baz almamız gerekiyor sorguda

  Page Authority Domain Authority die 2 şey var

 • Ersin
  11 Eylül 2016 at 23:25

  Tanrı sizinle olsun teşekkürler:)

 • adem
  18 Ağustos 2016 at 13:04

  Teşekkür ederim hocam şuanda url kaldırma işlemini yaptım beklemeden umarım faydalı olur

 • Ekin Endüstriyel Eşanjör
  29 Temmuz 2016 at 13:20

  Harika bir makale !!1

 • Mahsun
  30 Haziran 2016 at 22:59

  Celilcan Hocam Bu url hatalarından kurtulamıyorum 3 aydır bıktım usandım lütfen bana yardımcı olurmusun ?

 • serkan
  4 Haziran 2016 at 13:07

  harikasınız hocamm çok sağolun bu eklenti için

 • coder
  3 Haziran 2016 at 00:40

  Çok Teşekkür Ederim Uygulama İçin.Elinize Sağlık

 • Özgür Şafak
  29 Mayıs 2016 at 19:10

  Hocam peki bu yöntem yeterli gelecekmi 90 gün sonra tekrar hataların geldiyi söyleniyor gecici bi önbelekten kaldırıldığı söyleniyor böle bişey doğrumu hocam?

 • mehmet
  23 Mayıs 2016 at 00:15

  Çok Teşekurler firefox için yapsarsanız iyi olurdudu hocam

 • ahmet
  8 Mayıs 2016 at 22:48

  Bende sanki tüm url’ler birleşik gibi hata veriyor. Bunun sebebi ne olabilir ? yaklaşık 100 URL var hepsini tek satır gibi okuyor. (halbuki ayrı)

  Teşekkürler,

 • Çağatay
  12 Nisan 2016 at 22:59

  Bir teşekkürü size borç bilirim :) Teşekkürler

 • Ferhat YILMAZ
  26 Mart 2016 at 15:37

  Emeklerinize ve aklınıza sağlık hocam. Ceza alan bir sitemdeki yüzler url’yi önbellekten kaldırmam gerekiyordu. Chrome uzantınız sayesinde tek işlemde yapıyorum şu anda :)

  Not: R10’da controller81 rumuzlu üyeyim. Yapabileceğim bir şey olursa yazabilirsiniz.

 • emrah huyuk
  7 Mart 2016 at 18:09

  Pardon dün yoktu bu gün buldu. Denemedim ama umarım çalışıyordur.

 • emrah huyuk
  7 Mart 2016 at 18:06

  Eklentiyi bulamıyorum

 • Erkan Demirci
  1 Mart 2016 at 12:04

  uygulama kalkmış sanırım baska nerden ulaşabilirim?

 • Onur
  21 Şubat 2016 at 00:26

  işte bu neredeyse bine yaklaşmıştı ve sende tam aradığım bir fonksiyondan bahsetmişsin…. Çok işe yaradı.

 • Enes
  2 Şubat 2016 at 19:20

  Hocam, indirdiğim CSV dosyasını sadece URL’leri içeren hale nasıl getirebilirim=? İndirilen dosyayı uplaod edince saçma url’ler için istek gönderiyor. Sadece url’leri içermesi gerek.

 • Enes
  2 Şubat 2016 at 19:09

  Hocam eklentiyi kurdum aktifleştirdim. CSV olarak listeyi de indirdim. Ama eklenti ile ilgili herhangi bir buton görünmüyor URL karldırma sayfasında?

 • Mustafa
  8 Ocak 2016 at 17:59

  Eline sağlık üstad gerçekten işime yaradı

 • kuan
  25 Aralık 2015 at 02:56

  Celilcan,

  Eklenti harika fakat yukarı da arkadasın da bahsettiği gibi quota limit hatası veriyor ve sayfa goruntulenemiyor. Cok hızlı bir şekilde calıstıgı için google blokluyor anlaşılan.

  Ne zaman bu sorunu giderebilirsin? (ya da güncelleme düşünüyorsan tabi.) Bu durumda tamamen kullanılmaz bir hal alıyor.

  Emeğin için teşekkür ederiz.

 • caner
  23 Aralık 2015 at 20:08

  selam bu uygulamayı bing için nasıl kullanabiliriz bing te 500 tane hatalı linkim var toplu kaldıramıyorum va rmı bir çözümü ? saygılar..

 • tolha
  28 Eylül 2015 at 17:20

  you have exceeded your quota limit hatasi bizdede veriyor Ustad bu eklentiye soyle birsye ekleyemezmisiniz 10 saniye arayla felan yapsa islemi ozman belki bu hatayi vermez ?

 • hasan atahan
  9 Eylül 2015 at 14:24

  hocam eklentiizi kurdum gözat dosya seç açıldı aynende yaptım fakat 30 40 işlemden sonra you have exceeded your quota limit! uyarısı veriyor ve bi işe yaramıyor çok acil ne yapabiliriz üstad !!!!

 • ferhat öztürk
  7 Eylül 2015 at 17:08

  arkadaşlar yalvarıyorum yardım edın ben bu google web sitesine bi türlü giremiyorum ve bı porgram bile kurumaıyorum lütfen

 • Orhan
  1 Eylül 2015 at 18:49

  Adamın dibisin diyorum başka da birşey demiyorum :)

  Acayip mutlu oldum kara kara düşünüyordum sitemin link yapısını değiştirdim napıcam şimdi teker teker eski indexleri nasıl silcem diye düşünüyordum Allah razı olsun.

 • Sefer
  31 Temmuz 2015 at 16:37

  Sanırım henüz eklenti Google mağazasında aktif değil?

 • Teknocip
  31 Temmuz 2015 at 10:41

  Ne zaman gelecek?

 • zynl
  30 Temmuz 2015 at 16:03

  merhaba hocam güncelleme yaptınız mı acaba ? yada eski sürüm için bi url vermeniz mümkünmüdür?

 • Hamdi
  8 Temmuz 2015 at 23:21

  Merhaba, güncelleme ne oldu acaba?

 • metin
  1 Temmuz 2015 at 13:09

  eklenti sitesi açılmıyor indiremiyoruz yardım

 • Yusuf
  27 Haziran 2015 at 15:36

  Merhaba. “Toplu olarak tarama hatalarını düzeltme eklentisini indirmek için tıklayın.” ifadesindeki link çalışmıyor. Bir göz atabilir misiniz?

 • Engin
  27 Mayıs 2015 at 14:50

  10 numara bir eklenti. tek tek elle kaldırmak sorundu. Allah razı olsun kardeşler.

 • ibrahim
  10 Nisan 2015 at 03:57

  23k hitli sitemde çok fazla 404 hatam vardı dediklerini uyguladım elimde kahvem , 11. “Arkanıza yaslanın ve tadını çıkarın.” Maddeyi uyguluyorum. Emeğine sağlık kardeşim, sağolasın.

 • ahmet
  10 Ocak 2015 at 14:01

  Merhaba eklentiyi kurup gözat diyip sectikten sonra işleme basladı fakat 2-3 url den sonra BU URL İÇİN KALDIRMA İSTEGİNDE ZATEN BULUNULDU seklinde kırmızı bir yazı cıkıyor cok fazla url var 1600 civarı ama sanırımn devam etmiyor nedeni ne olabilir

 • mustafa
  1 Ocak 2015 at 03:07

  dostum eklentiyi chromede indiremiyorum ?

 • Seçkin
  25 Aralık 2014 at 00:18

  Peki bu URL’leri robots.txt’den Disallow yapmak gerekir mi? Google bir daha ki taramasında tekrar indexlemez mi bu URL’leri? Benim sitemde varolan yazıların bazılarının link yapıları falan yanlış olabiliyor çünkü. Linkte noktalama işaretleri falan oluyor bazen o da sıkıntı yaratıyor.

 • gökhan
  20 Aralık 2014 at 23:22

  ayrı bir soru daha belli bir kalıbı olan url leri kaldırmak mümkün mü? örneğin domain.com/*page/* kalıbına uyan url leri kaldırma talebinde bulunuyorum hem dizin, hem url kaldır 2 sinide yapmama rahmen istediğim gibi o kalıba uyan tüm url ler kaldırılmıyor. varmı bunun bir başka yolu?

 • gökhan
  20 Aralık 2014 at 23:17

  selam, txt dosyasına kendi oluşturduğum linkleri, php ile yazdırıyorum. her linki ayrı ayrı alması için sonuna virgül mü koymam gerek? veya noktalı virgül veya tırnak içine mi almam gerek. txt deki linklerin yapısınıda açıklarmısınız? teşekkürler.

 • Ercan
  4 Aralık 2014 at 07:29

  Teşekkürler. Kullandım. Sorunsuzca url leri kaldırdım. Elinize sağlık.

 • huseyin
  3 Aralık 2014 at 12:31

  muhteşem bir eklenti, kesinlikle çalışıyor.. insanlık adına size teşekkür ederim :D

 • eda
  1 Aralık 2014 at 20:09

  güzel bir program. video da bekliyoruz sizden.

 • BlaCk
  11 Kasım 2014 at 14:21

  tek kelime süpersin kardeşim. bu hataları kaldırana kadar anam ağlıyordu. artık kolayca hallediyorum.

 • Can
  2 Kasım 2014 at 02:34

  fazla soze gerek yok. adamsın..

Yorum yaz

Önceki yazıyı okuyun:
Spam trafiği ve botları engelleme

Uzun zamandır bazı domainler özelinde gelen sorular üzerine bu yazıyı oluşturmaya karar verdim. Şu kaynaktan gelen trafik organik mi  ?...

Kapat