En kaliteli içerik yönetim yazılımlarından olan WordPress bazen güvenlik sorunları sebebiyle başınızı ağrıtabilir. crack, hack sitelerinden yüklenen temalar, eklentiler ‘in içerisine yerleştirilen kodlar sebebiyle tüm siteniz içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Veya wordpress açıkları sebebi ile yapılan saldırılar veritabanını hasara uğratmış olabilir. Bu nedenle google sitenizi şüpheliler listesinde görebilir. WordPress güvenlik paketimiz ile sitenize bulaşmış olan zararlı yazılımların teşhisi sağlanır. Size bu konuda ayrıntılı bir rapor sunulur. Çözüme yönelik bilgiler verilir.

WordPress zararlı yazılım tespiti

Sitenizin tüm dosyaları gerek maunel gerek otomatik araçlarla taranarak sitenizden bilgi çıkışı yapan, hacklink sağlayan ve izinsiz işlemleri yerine getiren küçük virüsler tespit edilir. Örn. Base64_ ile başlayıp devam eden zararlı kod parçaları tespit edildikten sonra bu durum size bildirilir.

Güvenlik analiz raporu neler içeriyor :

Bu zararlı yazılım ve kodlar tespit edildikten sonra, bu kodların hangi eklenti veya temanın içinde olduğu satır ve kod bilgisi ile birlikte size detaylı olarak sunulur. Siz de rahatlıkla bu kodları silebilirsiniz

Sql içinde zararlı kod nasıl bulunur ?

SQL veritabanınızın içeriği didik didik aranarak zararlı yazılım ve kod parçaları tespit edilir ve var ise silinir.

Sonuç olarak wp siteler içerisine yerleştirilen basit kodlar ile siteniz saldırı altında kalabilir ve bir zombi gibi kullanılabilir. Bu da hem ziyaretçilerinizin hoşuna gitmeyecektir hem de google tarafından ban yemenize sebep olacaktır.Bizimle görüşerek düzenli olarak sitenizin güvenlik taramasını yaptırabilir yada temizletebilirsiniz.

Aşağıdaki durumlarda bizimle irtibata geçebilirsiniz :

  1. Siteniz hacklendi veya ele geçirildi ise
  2. Warez sitelerden tema veya eklenti yüklediğinizde
  3. Sitenizden istemediğiniz link çıkışları oluşmaya başlamışsa
  4. Antivirüsler sitenize girilidiğinde uyarı veriyorsa
  5. Casino, Kumar , Spam sitelerinin reklamları siteniz içinde çıkmaya başladıysa

WordPress siteler için saldırı önleme, saldırısı sonrası hasarları giderme ve google ile yaşanan tüm problemleri gidermek için bizimle iletişim sayfamızdaki bilgilerden iletişime geçebilirsiniz.