Seo piyasasında sıklıkla duymaya başladığımız garantili seo yaptırma işlemi konusuna bir açıklık getirmek için bu yazıyı yazıyoruz. Sizi bir hafta içinde ilk sayfaya getiririz, anahtar kelimelerde en hızlı şekilde ilk sayfaya garantili şekilde getiriyoruz gibi sözlerin ne derece güvensiz olduğuna dair bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Google arama motoru ile hiç kimsenin organik yada ortaklık gibi bir bağı bulunmamaktadır. Google partneri olan firmalar bile sadece google adwords noktasında çözüm ortaklığı şeklinde çalışmaktadır. O yüzden biz google partneriyiz ve seo çalışmalarını garantili bir şekilde yapıyoruz. Bizim söylediğimiz süre içerisinde ilgili anahtar kelimelerde ilk sayfaya getiriyoruz diyen seo eğitmenlerinin sözlerine temkinli yaklaşmanızı öneririm.

Garantili seo hizmeti verilebilir mi ?

 • Google algoritmaları gizlidir. 10 yıl önceki google algoritmalarını google herkesin göreceği şekilde yayınladı. Bir çok matematik mühendisi bile on yıl önceki bu algoritmaların içinden çıkamamaktadır. Diyeceğimiz o ki ben google algoritmalarını çözdüm gibi sözlere inanmayın.
 • Her sektör için farklı seo yaklaşımları geçerlidir. Bu yüzden x sektöründe başarı sağlayan bir tekniğin y sektöründe de aynı sonucu vermesini beklemeyin.
 • Arama motoru optimizasyon çalışması adına sadece backlink çalışması yaptırmak sitenizi eninde sonunda filtreye sokar. Hızlıca uygulanan hacklink ve backlinkler ile siteniz kısa sürede bir yerlere gelir ve siz seo uzmanına parayı ödersiniz. Ancak 20 gün bir ay sonra siteniz ismi yazıldığında bile çıkmaz. Sürpriz blackhat seo yapan ajansların çalışmaları ile siteniz cezaya girdi.
 • Seo paketleri gibi hizmetlerin çoğu doğal olmayan seo çalışmalarıdır. Bu yüzden aylık seo danışmanlığı sistemini öneriyoruz. Gizli süreç diye yaptıklarını gizleyen kişilere optimizasyon çalışması yaptırmayın.
 • Firma rehberlerine kayıt, Wiki sitelerine ekleme, Hacklink ve sitenizi anahtar kelimeleri ile doldurarak elde edilen bir başarı varsa bile sonu hüsran olacaktır.
 • Anahtar kelime bazlı seo çalışmaları çoğu zaman blackhat teknikler içerir. Bu yüzden öncelikli olarak uzun kuyruklu kelimeler denilen alt kelimelerde çalışmalar yaparak yükselmelidir. Süreç içinde zaten doğal çalışma yapılmışsa ana kelimelerde de siteniz hak ettiği yere gelecektir.

Garanti verilmiyorsa peki ne için para ödeyeceğim?

Bir seo ajansında yada uzmanıda aramanız gereken temel kriterler. Kendi sitesine fayda sağlayabilmiş olması, referanslarının olması ve bunlara fayda sağlamış olduğunun tespiti, bilgisini açıkça belli ediyor olması , gereksiz garantiler yerine işinzi başarıya ulaştıracak hedef ve stratejiler belirlemesi böylece bir güven mekanizmesı içinde çalışmayı ilerletmeli.

🚀 Rekabet
🚀 On-Page Optimizasyon
🚀 İçerik Kalitesi
🚀 Site Hızı
🚀 Doğru İçeriklerin Paylaşılması
🚀 İç Linkleme
🚀 Tarama Bütçesi
🚀 Sektöre Göre İçerik Ihtiyacı

Bütün bunların dogru anlatılması gerekiyor. Kümülatif degersiz yüksek trafiğin kimseye yararı yok. Mühim olan hedef odaklı ve dönüşüm getirecek trafiği elde etmek. Sadece #seo için değil #sem tarafı icin de aynı kurallar gerekli.

Iliskisiz bir reklamdan trafik cekseniz bile dönüsmeyecektir. Bütün bunların yani sıra geleceğin içeriklerine odaklanmakta fayda var. Podcast üretimi, video içerik, AR, VR, e-book’lar vs vs. Sadece metinsel içerik değil de çok ötesini düsünmek gerekir.

Yani tek basarı kriteri organik trafik değil. Video izlenmesi, podcast dinlenmesi, indirilecek e-book sayısı gibi bir çok kriter var.

Doğru iş için doğru kanal diyelim özet olarak, ama tabi ki ilişkililik esasına dayanarak ilerlemek ve dönüsüm elde edecek trafiği sağlamak hala daha ilk öncelik olmalı.

Profesyonel bir seo uzmanı tarafından verilebilecek garantiler

 • Sizin için vakit ayırma garantisi
 • Doğal çalışmalar yapacağının garantisi
 • Aynı sektörden çok fazla iş almama garantisi
 • Çok sayıda müşteriye hizmet vermeyerek kaliteli hizmet verme garantisi.
 • vs.

Organik seo çalışması nedir ?

Doğal ve sitenize zarar vermeyen seo çalışmalarıdır. Bu yüzden sonuç almak biraz daha yavaş olabilir. Ancak emin adımlarla ilerlemiş ve filtre, sandbox, ceza gibi tehlikelerden korunmuş olursunuz. Yeni kurulan bir site için 1. sayfayı direk olarak hedeflemek yerine sitenize gelen ziyaretçilerin sayısını ve sitede kalma süresini artırmak daha gerçekçi bir yaklaşım olacaktır. Kullanıcı etkileşimi başarı ile sonuçlanan bir internet sitesi her arama motorunda kolaylıkla üst sıralara çıkabilir ve başarılı olabilir.

Bir seo firması neden garanti veremez konusunu dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık. Eğer hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.