Dijital dünyanın temelini oluşturan web siteleri, mobil uygulamar ve sosyal medya platformlarıdır. Tüm bu platformların kalitesini belirleyen unsur ise içeriğidir. Özgün içerik üretimi denince akla gelen makale yazımı, artık görseller, videolar ve gif gibi hareketli görseller ile zenginleşti. Dijital kanallarından müşterilerine doğru bir şekilde ulaşmak isteyen herkes kaliteli, özgün makale satın almak, kullanıcı deneyimini zenginleştiren içerikler üretmek peşinde.

Markaları internette ilk sıraya taşımak hiç de kolay değil, bunun için çoğu zaman Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarına on binlerce lira reklam ücreti vermek gerekebilir. Fakat lider olmak için reklam vermek de yetmez. Web sitenizin arama motorunun ilk sayfasında gösterilmesini sağlayacak algoritmal web çalışmasına Search Engine Optimization (SEO) denir. Türkçesi Arama Motoru Optimizasyonu olan seo-nedir/" target="_blank" rel="noopener">SEO sayesinde optimizasyonu en iyi olan siteler arama motorunda ilk sayfada görünür.

Optimizasyon sağlanmasının birçok kriteri vardır fakat bunun en etkilisi özgün içeriktir. Arama motorları internet sayfalarını incelerken yazıların ve görsellerin daha önce başka sitelerde kullanılmış (kopya) olup olmadığını kontrol eder ve kopya içerikli siteleri arka sıralara itmekle kalmaz, bazen tamamen arama sonuçlarında gösterimine engel (ban) de koyabilir.

Markanızın bilinmesini ve internet sitenizin arama motorlarında ilk sırada görünmesini istiyorsanız ürün ve hizmetlerinizle ilgili özgün, net ve açıklayıcı metinlere yer vermelisiniz. Yılların verdiği tecrübe ve adını zirveye yazdırmanın güveniyle sizlere içerik yazarlığı konusunda da en iyi hizmeti vermeye devam ediyoruz.

İçerik nedir ?

İçerik; herhangi bir konuda düşünce ve fikirlerin görsel ve/veya yazılı olarak ifade edilmesi için bir araya getirilmesidir.

Profesyonel içerik üretimi ise; hedef kitleyi etkilemek, onlarla iletişim kurmak ve iletişimde kalmak devamında da kar edilebilir müşteri potansiyeli yaratmak için oluşturulan yazılı, görsel ifade yöntemleridir.

İçerik yazarlığı hizmeti nedir?

Kalemi kuvvetli, zamanı en etkili şekilde değerlendiren, akademik donanıma sahip yazarlarımız marka, hizmet ve ürününüz ile rakipleriniz hakkında Türkiye ve dünya piyasasında araştırma yaparak, müşterilerinize en etkili tanıtımı yapacak yazıları yazarlar. Yazılar içerik yazarı, uzman editörler ve sizin kontrolünüzden geçtikten sonra internet sitenizde yerini alır. Yazının sitenizde yer almasıyla arama motorları sitenizi benzersiz olarak işaretleyerek sorgulama sonuçlarında ilk sayfada yer verecektir.

İçerik hizmetini dışarıdan almak mantıklı mı ?

İçerik üretimi, hangi konuda olursa olsun uzmanlık gerektiren bir konudur. Müşteriler ve potansiyel müşteriler ile doğru iletişimi kurmak için, görsel işitsel ve duygusal anlamda doyurucu içerikler ancak bu konuda tecrübeli, profesyonel içerik üreticileri tarafından hazırlanabilir.

Makale yazarlarımız ve uzmanlık alanları

 • Kadın, moda, sağlık, estetik, güzellik
 • Teknoloji,  sosyal medya, dijital dünya
 • Ekonomi, gündem
 • Ev Dekorasyonu, kendin yap fikirleri, hobi
 • Sağlık
 • Kurumsal iletişim

Google’ın gözüne girebilmek, rakipleri geride bırakarak google arama sonuçlarında ilk sıraları alabilmek için düzenli ve güncel içerik üretimi yapmak gerektiğini artık hepimiz biliyoruz. İçeriklerin kullanıcılar tarafından oluşturulduğu içerik siteleri dışında tüm sitelere özel içerikler üretmek gerekiyor. Sistemli ve profesyonel bir şekilde üretilmesi gereken bu içeriklerle,  google’ın gözüne girerken asıl müşterileri yani kullanıcıları yakalamak gerekiyor. Biz, yılların tecrübesine dayanarak değişen trendleri takip eden,  kullanıcı deneyimine yönelik %100 seo uyumlu makaleler yazıyoruz. Başlıkları, alt başlıkları, hatta onların da alt başlıklarını oluşturarak okunması kolay, kullanıcı deneyimini ön planda tutan içerikler hazırlıyoruz. Kalitesiz ve özgün olmayan içeriklerin siteye yarar yerine zarar verdiğini, trafik almayan sayfaların sitenin sıralamasını düşürdüğünü müşterilerimize hatırlatarak, mükemmel seo uyumlu içerikler ile müşterilerimizin arama sonuçlarında sıralamalarını yükseltiyoruz.

En orijinal ve kaliteli içerikleri biz üretiyoruz, çünkü;

%100 Özgün içerik yazıyoruz

Benzersiz üslubumuzu imla kurallarını dikkate alarak %100 özgün olan içeriklerimize yansıtıyoruz. Makaleleri amatör gösteren basit imla hatalarını asla affetmiyoruz.

Profesyonel İçerik Hizmetlerimiz 

 • Kurumsal İnternet Siteleri Web Sitesi İçeriği
 • Dergi İçerikleri
 • Basın Bülteni İçerikleri
 • Tanıtım Yazıları
 • Blog İçerikleri
 • Uzun Blog İçerikleri
 • Ürün Açıklaması İçerikleri
 • Kategori İçeriği
 • Sosyal Medya İçerikleri (Platformuna Özel Olarak Facebook için ayrı, Instagram için ayrı)
 • Liste İçerikleri
 • Meta Açıklaması İçerikleri
 • Seo İçerik Danışmanlığı
 • Editoryal Hizmetler (İçerik girişleri, planlaması, görsel düzenlemesi vs.)
 • Çeviri ve uyarlama içerikler

Tamamen kullanıcı odaklı içerikler üretiyoruz. Site ziyaretçilerinin reklam amaçlı olmayan, bilgi veren içerikleri okuduğunu biliyor, bir içerikten ne beklediğini ve bu içeriği okumak için ortalama ne kadar zaman ayırdığını raporlayabiliyoruz. Bu sonuçları baz alarak, bir kullanıcının herhangi bir içerikten bekleyebileceği tüm bilgileri onlara sunuyoruz.

Orijinal içerik konusunda çıtayı Everest’e çıkardık!

Özgün makale denince aklınıza gelen gereksiz uzun, sıkıcı içerikleri unutun. Az ve öz , ne kadar gerekliyse o kadar, abartılı anahtar kelime kullanmadan, kelime saymadan, başı sonu belli makaleler yazıyoruz.

Otoriter makaleler yazıyoruz!

Her sektörün kendine göre dinamikleri vardır. İçeriklerimizi; sektör dinamikleri, yaptığımız geniş çaplı araştırmalar ve rakip analizleri sonucuna göre hazırlıyoruz.

Tam kapsamlı anahtar kelime ve başlık seçimi çalışması yapıyoruz.

Seo uyumlu makale konusunun altın kuralı anahtar kelime çalışmasını derinlemesine yapıyoruz. Benzer ve birbiri yerine kullanılabilen kelimeleri tespit edip, kullanılabilecek tüm anahtar kelimeleri oluşturup içeriklerimize yerleştiriyoruz. Seo konusunda en verimli toolları hem analiz yapma hem de başlıkları, alt başlıkları ve anahtar kelimeleri oluşturmada kullanıyoruz.

Eskimiş, işe yaramayan, ezber seo tekniklerini geride bırakalı çok oldu, şimdi zaman user experience zamanı yani kullanıcı deneyimi!

Yaratıcı ve ilgi çekici başlıklar buluyoruz!

Yazıyı okutan başlıktır, bunu biliyor ve ona gore ilgi çekici, yaratıcı, konu ile ilgili ve içerisinde ilgili anahtar kelimeler bulunan doğru başlıkları seçiyoruz. Seo uyumlu alt başlıklar ile H2, H3 etiketlerini en verimli şekilde kullanıyoruz.

Bir makale yazmaktan daha fazlasını yapıyoruz

Seo uyumlu makalelerimizi en original cümlelerle, okuyucunun ihtiyacı olan tüm bilgileri vererek yazarken, seo önerileri, site içi linklendirme ve linklendirme önerileri de sunuyoruz. Sadece bizim oluşturduğumuz içerikler için değil tüm içerik stratejiniz konusunda size yardımcı olacak fikirler sunuyoruz.

Sosyal medya stratejisi oluşturup, içerikleri üretiyoruz

Yıllarca en büyük reklam ajanslarında çalışmış sosyal medya içerik ekibimiz ile markanızın sosyal mecralarda da başarılı olması için hem içerik hem de strateji üretiyoruz. Seo başarısı bütündür, sitenizin başarısında sosyal mecraların etkisi de çok önemlidir.

Çeviri ve adaptasyon içerik üretimi yapıyoruz

Müşterilerimiz için çeviri ve adaptasyon yaparak seo uyumlu içerikler üretiyoruz. Google aramalarında sizi yukarılara taşıyacak tüm anahtar kelimeleri, kelime gruplarını ve arama kelimelerinin varyasyonlarını bu içeriklere gerektiği şekilde yerleştiriyoruz.

Eğlenceli Testler ile Listeleme İçerikleri Hazırlıyoruz.

Ülkemizde son zamanlarda oldukça popüler hale gelen liste tarzı içeriklerde oldukça iddialıyız! En yaratıcı testleri, en eğlenceli liste içeriklerini aynı zamanda seo ya uygun bir şekilde hazırlıyoruz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 • SEO Nedir?

Türkçesi Arama Motoru Optimizasyonu olan Search Engine Optimization olarak açımı yapılan SEO, Google, Bing, Yandex gibi arama motorlarının algoritmasından faydalanarak internet sitesinin aramalarda ilk sıralarda gösteriminin sağlanması ile sonuçlanan bir dizi işlemler bütünüdür.

 • İçerik Yazısı Ne Demektir?

Marka, ürün ya da hizmetler hakkında uzman kişiler tarafından SEO uyumlu yazılan ve internet sitelerinin arama hizmetlerinde ön sıralarda gösterilmesi ve kullanıcıların konu hakkında bilgi edinmesini sağlayan yazılardır.

 • İçerik Yazarlığı Ne Demektir?

Arama motorlarının internet sitesini doğru optimize edebilmesi için özgün ve nitelikli yazılar yazma donanımına ve akademik yeterliliğe sahip yetkin ve araştırmacı kişilerdir.

 • Celilcan’da Kimler İçerik Yazarlığı Yapar?

Herkes yapamaz. Celilcan SEO Danışmanlık’ta sadece akademik yeterliliğe sahip, konular hakkında yetkin, araştırmacı, yazarlık tecrübesi olan ve yüksek memnuniyet düzeyine sahip kişiler içerik yazabilirler.

 • Özgün İçerik Neden Önemlidir?

Arama motorları arama-sonuç algoritmalarını her geçen gün daha yetkin, daha karmaşık hale getiriyor. Arama motorlarının aranan herhangi bir kelimede ilgili siteleri ön sıraya çıkarması için siteden kendisinin bu konuda yetkin olduğunu ispat etmesini bekliyor. Bu sebeple de sitede yer verilen yazıların özgün olup olmadığını, yazılanların doğru cevaplar verip vermediğini tespit ediyor. Sürekli doğru cevaplar veren özgün içerikler üreten siteleri benzersiz kabul ederek arama sonuçlarında ilk sırada gösteriyor. Bu nedenle özgün içerik üretmek SEO için son derece önemlidir.

 • İçerik Yazdırmak Çok Pahalı Mıdır?

Kaliteli, SEO uyumlu, nitelikli içerik yazdırmak paha biçilemez fakat Celilcan SEO Danışmanlık sizlere bu hizmeti, en uygun fiyatla sunuyor. Nitelikli yazar ekibi, sitenizi benzersiz kılacak metinleri en uygun fiyata üreterek sizlerin hizmetine sunuyor.  İçerik yazdırma hizmet için minimum bir sayfa içerik üretme bedeli 400 TL dir. Ücret konu uzunluğu ve zorluğuna göre farklılık gösterebilir.

 • Hangi Konuda İçerik Yazılabilir?

Hangi ürün ve hizmete sahip olursanız olun, konuyla ilgili akademik yeterliliğe sahip yazarlarımız siz ve rakipleriniz hakkında piyasa araştırması yaparak kendilerine çıkarttıkları istatistikler çerçevesinde yazılarını yazarak hizmetinize sunarlar. Celilcan SEO Danışmanlık yazarları size her konuda yazı üretebilir.

 • Haber Metni Yazdırabilir Miyim?

Ürün ve hizmetiniz hakkında haber değeri olan proje ve etkinlikler son derece etkili, haber yazım tekniğine uygun olarak yazılarak ajanslara haberleriniz gönderilir.

 • Sadece Türkçe Mi Yazdırabilirim?

Hayır, Celilcan SEO Danışmanlık ile başta İngilizce, Arapça, Almanca olmak üzere bir çok dilde yazı yazdırabilirsiniz.

 • Hangi konularda içerik siparişi alıyoruz ?

Moda, güzellik, bakım, haber, sağlık, estetik, finans, yemek ve daha bir çok konuda profesyonel ekibimiz tarafından konusuna uygun makaleler yazıyoruz.  Sektörün dinamiklerine hakim içeriklerimizi, makaleyi hazırladığımız markanın rakip araştırması sonuçları ile zenginleştiriyoruz.

 • İçerikler ne kadar sürede yazılıyor?

Hem hızlı hem pratiğiz !  Günlerce makale yazılmasını beklemeye son. Aldığımız içerik isteklerini en hızlı şekilde planlıyor, hangi gün hangi saatte paylaşacağımızı söylüyoruz. En hızlı şekilde seo uyumlu içeriklerimizi müşterilerimiz ile paylaşıyoruz.

 • Editoryal Hizmetler Nelerdir?

İçerikleriniz hazırlandıktan sonra editörlerimiz tarafından redaksiyon yani imla kurallarına uygun olup olmadığı konusunda kontrolden geçiyor. Gerekli düzenlemeler yapılıp son haline getirildiğinde uygun platformlara giriş hazırlıkları yapılıyor.

İçerikler, uygun görsel çalışmalar ve düzenlemelerle belirlenen plan dahilinde sitelere, hesaplara, uygulamalara giriliyor.

 • Siteler için içerik üretiminde ücretlendirme nasıl yapılıyor?

Kelime başı maliyet hesaplaması yapmıyoruz. Her konunun kendine göre bir uzunluğu vardır, konusuna ve içeriğin genişliğine göre en uygun şekilde fiyatlandırma yapıyoruz. İçerik yazdırma hizmet için minimum bir sayfa içerik üretme bedeli 400 TL dir. Ücret konu uzunluğu ve zorluğuna göre farklılık gösterebilir.

 • Makale satın alma hizmetinde ödeme yöntemleri nelerdir?

İçerik üretimi ödemelerinizi banka havalesi veya EFT ile yapabilirsiniz.

 • Makeleleri beğenmezseniz ne yapıyoruz?

Makaleler,  alanında uzman yaratıcı yazarlarımız tarafından hazırlandığı için beğenmeme ihtimaliniz pek yok; ancak olursa beğenilmeyen noktaları konuşup yeniden oluşturma sürecine giriyoruz.

 • Güvenilir midir?

Siz sadece sitenizi ve konunuzu söyleyin, gerisini bize bırakın. Sektörün en eskilerinden olarak son derece güvenilir ekibimizle kullanıcılara yönelik başarılı içeriklerinizi biz oluşturalım.

 • İçerik yazarlarınız hangi konularda yazabilir ?

Tamamı akademik donanımlı, köşe yazarı ve kitap yazarlığı da yapan yazarlarımız akıllara gelecek her konuda yazıyı en kısa zamanda yazabilirler. Yazılarında kullanıcıların arama yapacağı her türlü soru cümlesi ve kelimeye de yer vererek SEO açısından fark yaratmaktadırlar. İnsanlar aramak istedikleri cevabı sizin internet sitenizde bulacaklar… Sitenizin ziyaret sayısındaki artış bir süre sonra sizi ilk sıraya sabitleyecek ve piyasanızdaki en kaliteli marka olarak lider olacaksınız.

 • İçerik yazarlarınızın çalışma stratejileri nasıldır ?

Öncelikle markanızla ilgili, ürün ve hizmetleriniz hakkında sizden bilgi alındıktan ve nasıl bir hizmet istediğinizin tespiti yapıldıktan sonra aynı veya benzer ürün ve hizmetlerin ticaretini yapan yerli ve uluslararası şirketler ve müşteri yapıları incelenir, istatistik çıkartılarak hitap edilecek kitle belirlenir. Sonrasında konular kategorize edilerek tek tek yazılmaya başlanır.

Yazıların her birinin SEO’nun diğer kriterlerine uygun ve arama motorlarının istediği formatta olmasına özen gösterilir. Yazılar, yazım işlemi tamamlandıktan sonra tekrar okunur ve revizyon yapılır daha sonra ise içerik editörüne gönderilir. İçerik editörü yazıları tekrar okur, SEO uyumu ve kopya içerik kontrolünü de yaptıktan sonra yazılar okumanız ve onay vermeniz için size gönderilir. Yazı içerisinde teknik kelimeler tarafınızdan dilendiği gibi değiştirilebilir. Yazı hem sizce hem de bizce gerekli olgunluğa ulaştırıldıktan sonra internet sitenizde yayımlanır. Arama motoru uyum testinden rahatlıkla geçen yazı internet sitenizin ilk sıralarda görünmesini sağlayacaktır.