Top

Site açık / kapalı takibi

Celilcan / Dijital Pazarlama  / Site açık / kapalı takibi
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
3 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Sorunlu bir sunucu hizmeti alıyorsanız bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Host firmasının sıkıntılı olup olmadığından mı şüpheleniyorsunuz. Tabi ki yirmi dört saatinizi net başında geçirip sitem şimdi açıkmı kapalı mı diye takip etmek size ağır gelecektir. Siteniz ne zaman kapandı, ne zaman geri açıldı , yıl içerisinde ne kadar süre ile siteniz kapalı kaldı gibi analizleri sizin adınıza yapan uptime monitoring sistemleri vardır.

İşte şimdi  tanıtacağımız uptime controller sizin adınıza düzenli aralıklarla serverinizi test ediyor ve uptime oranını analiz ediyor. Siteniz hangi saatlerde açık , hangi saatlerde server sıkıntısı sebebi ile kapalı kalmış çok rahat bir şekilde görebiliyor ve analiz edebiliyorsunuz. Bu sistemin size hazırladığı analizlerle server sorumlunuza çatabilirsiniz.

UptimeRobot adı verilen bu sisteme üye olmak bir dakikanızı bile almaz. Üye olduktan sonra sitenizi yönetim paneline ekliyorsunuz ve sonuçların gelmesini bekliyorsunuz. Hostinginizin uptime oranlarını bu web sitesi ile çok harika bir şeklide takip edebilirsiniz.

Uptime takibi için tıklayınız.

Özellikle belirtmeliyim ki sitenizin ne kadar süre ile açık kaldığı yada ne kadar süre ile kapalı kaldığı google açısından son derece önemlidir. Hatta ara ara google botları sitenize ulaşamıyor hatası alıyorsanız. Mutlaka hosting monitoring sistemini kullanmalısınız.

Alternatif olarak kullanılabilecek site açık mı kapalı mı takibi sistemleri :

  • Uptimerobot
  • Monitor.us
  • Hosttracker
  • Uptimespy
MUTLAKA OKUMALISIN !  Adsense gelirlerini artırmak
Yorum yok

Yorum yaz

Önceki yazıyı okuyun:
Backlink sorgulama

Sadece backlink alarak üst sıralarda çıkmak fikri nasıl yanlış ise hiç backlink almadan da arama sonuçlarında başarılı olmayı düşünmek yanlıştır....

Kapat