WordPress hakimiyeti hazır yazılımlar arasında yerini koruyor ve sürüyor. İnternette bulunan kaynaklarda buna mukabil olarak artıyor. Fakat şimdi tanıtacağımız yazılımı eminiz çok beğeneceksiniz. Program kısaca olarak wordpress için arayüz hazırladığınız Photoshop (.psd) dosyasını otomatik olarak wordpress teması haline getiriyor tüm css dosyalarını kendisi hazırlıyor.

İnanılmaz gibi duruyor değilmi. Evet hala programın şok etkisi  altındayız:). Hemen programımızın tanıtımına geçelim

Divine tema oluşturma nedir ?

Şimdilik ücretsiz olan divine yazılımı temel olarak .psd dosyalarınızdan direkt olarak wordpress tema oluşturmak için oluşturulmuş bir photoshop eklentisidir.

İşte divine yazılımcılarının kendi dilinden divine wordpress tema tasarlıyıcı kullanmanız için 10 sebep

1. Tamamen ücretsiz!
2. bir kaç dakikada WordPress  tema oluşturma.

3. Site oluşturma hakkında temel bilgiler

4. Diğer popüler içerik yönetim sistemleri için destek ( Joomla vs.)

5. Destek ve sıkça sorulan sorular ile sürekli yardım

6. SEO dostu site tasarımı

7. Hızlı çalışma için optimize edilmiş kodlar

8. En az tablo kullanımı

9. W3C uyumu

10.Sınırsız özgürlük

Ayrıca üreticinin sitesinde programın nasıl kullanıldığına dair dersler (tutorials) , programın temel işlev ve mantığı hakkında bilgi, download adresi , sıkça sorulan sorular, programın bütün özelliklerinin kullanımının ayrıntılı olarak anlatımı, blog bölümü bulunmaktadır.

Divine ile bunu başarmanız için ne CSS , Ne XHTML nede başka bir programlama dili bilmeniz gerekiyor. Siz sadece photoshopta arayüzünüzü hazırlayın wordpress temanızın hazırlanmasını divineye bırakın. Dakikalar içerisinde dudak uçuklatacak Premium kalitede temalar hazırlayın.

Umarız bu makalemiz faydalı olmuştur.

Yazılarımızı kaynak belirtmeden yayınlayan blogların listesini sitemizde afişe edeceğimizi söylemek isteriz. Biraz uğraşıp sizde özgün yazılar yazabilirsiniz.

http://www.wpthemegenerator.com/ adresinde online olarak tema tasarlayabilir veya alternatif olarak Artisteer yazılımını kullanarak istediğiniz yazılımı tercih edebilirsiniz.

Mutlaka Okumalısın !  Wordpress beyaz sayfa sorunu