Top

Google sıra bulucu araçlar

Celilcan / Seo Araçları  / Google sıra bulucu araçlar
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
23 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 4,48.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Yazımızı beğenmek ister misiniz ?
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Sizde sitem Google ‘da anahtar kelimelerde kaçıncı sırada yer alıyor diyenlerdenseniz bu yazı tam size göre. Anahtar kelime pozisyon takibi ile ilgili bu yazımızda site sahipleri sektörel anahtar kelimelerinde Google, Yandex gibi arama motorlarında kaçıncı çıktığını sürekli olarak analiz etme ihtiyacı hissettiğinizde başucu araçlarınız bulunuyor.

Pozisyon takibi ve raporlaması için kullanılan sistemleri 3 gruba ayırdık. Bunlar masaüstü programlar, mobil uygulamalar ve online olarak program kullanmadan sorgulama yapılan sitelerdir. Sıralama kaybı gibi durumlarda erken aksiyon almanıza yarayan bu araçlar mutlaka sık kullanılanlar sekmenizde yer almalı diye düşünüyoruz.

İnsanlar doğal olarak sitelerinin hangi kelimelerde kaçıncı olarak çıktığını merak ederler. Çünkü bu metrik firma bilinirliği, ürün satışı, PR, siteye gelen ziyaretçi sayısını doğrudan etkileyen bir faktördür. Bu raporlamaları ve sorgulamaları yaparken rakiplerin güçlü – zayıf yönlerini de tespit edebilirsiniz. Ayrıca sitelerin başarısı, tahmini ziyaretçi sayıları, sektörel başarıları, gelir ve kazanç durumu konularında da fikir edinebilirsiniz.

Online Sıra bulma ve analiz araçları

Listelediğimiz ücretli , ücretsiz analiz ve raporlama araçları bir anahtar kelimede google arama motorunda site kaçıncı çıkıyor bunu rahatlıkla bulabilirsiniz. Bölgesel seo çalışmalarının öne çıkması ile birlikte bir çok google sıralama bulucu ve sorgulama aracı da buna adapte olarak istanbul, ankara, izmir gibi il bazlı lokal sonuçları da sorgulamaya başladılar.

MUTLAKA OKUMALISIN !  Otomatik sosyal medya paylaşımı

Serps.com

Son zamanlarda kullanmaya başladığım ücretsiz sıra bulucu site. En güzel özelliklerinden biri hızlı ve ergonomik kullanımıdır. Öne çıkan diğer özellikleri ise hangi şehirde sorgulama yapabileceğinizi seçebiliyorsunuz. Ve tüm bunlara ilaveten mobil aygıtlarda ki sıralama ile masaüstü sıralama durumunu ayrı ayrı raporlayabilmesi. Ücretsiz bu aracı doya doya kullanabilirsiniz :)

Seomoz Rank Tracker ( Ücretli )

Anahtar kelimede sitem kaçıncı sırada diyorsanız. Bu online ve ücretli araç gerçekten çok kaliteli sonuçlar veriyor. Moz firması tarafından geliştirilmektedir. Lokal sonuçlarıda vermektedir. Örneğin izmir, istanbul , ankara il tercihleri yaparak buradaki sonuçlar arasında hangi pozisyonda olduğunu bulabilirsiniz. Geçmişe yönelik olarakta takip edebilirsiniz.

Whatismyserp ( Tavsiye edilir – Ücretsiz )

Bu site de çok başarılı diyebiliriz. Bir anahtar kelime sıralama bulucu arayacağınız her şey mevcut. İstediğiniz ülkenin arama motorunda arama yaptırabiliyor anahtar kelime pozisyon değişiklikleri görüntüleyebiliyor. Grafik olarak geçmişinizi görebilir ve  hangi site hangi sırada kontrol edebiliyorsunuz.

whatsmyserp ile pozisyon bulmak

Allorank

Güzel bir Serp Tacker ‘dir. Google.com.tr desteği 2014 yılı itibarı ile gelmiştir. Kullanışlı ve gayet güzel bir araçtır. Türkçe arayüzünün olması da bir artı diyebiliriz. Ücretli ve ücretsiz seçenekleri bulunmaktadır.

Keyrow

Keyrow.com daha önce de tanıtımını yaptığım veritabanı bir süredir güncellenmeyen bir site. Ancak yine de sonuçlar işinize yarayabilir. Rakip sitelerin hangi kelimelerde ilk sayfada olduğunu analiz edebilir ve buna göre strateji geliştirebilirsiniz.

Colibri Rank Tracker

Colibri tool ücretsiz olarak üye olup daha sonra da anahtar kelimeler için sıralama takip ve analizi yapabileceğiniz bir araçtır . Masüstü yazılımların aksine istediğiniz yerden rahatlıkla sisteme erişip arama motorlarındaki pozisyonu takip edebilirsiniz. Mail bildirim ayarlarını düzenleyerek sıralama değişikliklerinde mail ile uyarı alabilirsiniz.

colibri seo tool

Vacval

Google Türkiye desteği olmayan başka bir google sıralama bulucudur. Listenizde bulunmasında fayda vardır. Yabancı sonuçlar için tercih edilebilir.

MUTLAKA OKUMALISIN !  Backlink analizi

google-position-finder

Web Seo Analytics

Sorgulama sınırı olmakla birlikte tamamen ücretli bir sistemi bedava kullanmanın keyfini Webseo araçları ile yaşayabilirsiniz. Bu yazımızda anahtar kelime de kaçıncı olduğunuzu bulan seo araçları incelediğimiz için WebSeo nun sadece bu aracını tanıtıyoruz. Ancak onlarca kaliteli seo aracını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

web-seo-keyword-position

Scriptalicious

Bu site aslında php scrpitler tasarlayıp satışını yapan bir site olmakla birlikte demosunu site üzerinden yayınlandığından bu aracı da rahatlıkla sorgulama yapmak için kullanabilirsiniz. Sonuçları da oldukça doğru diyebiliriz. Her hangi bir üyelik yada mail kaydı gerektirmeyen bu anahtar kelime pozisyon bulma sitesi de hoşunuza gidecektir.

scriptalicious sıralama bulucu

Ahrefs Rank Tracker ( Sıralama Takip )

Ahrefs 2017 yılının ortalarından itibaren bir sitenin  hangi kelimelerde hangi sıralarda olduğunu takip edebilir. Pozitif, negatif sıra değişikliklerinde alert kurulabilir ve bildirim göndermesi sağlanabilir.  Pozisyon izleyici aracı da gayet başarılı görünüyor. Yaptığımız testlerden gayet olumlu bir şekilde çıktı. Başlangıç paket sürümünde aynı anda 5 projeyi takip edebilir. Yeterli miktarda anahtar kelimenin takibini yapabilirsiniz. Ahrefs son yıllarda neredeyse dijital pazarlamanın tüm ihtiyaçlarını karşılayan projeler üretiyor. Bu da açık ara en fazla kullanılan sistem olmasını sağlıyor. S

Sıra bulucu programlar ( Windows / Mac )

Online sistemler ile sorgulama işlemini gerçekleştirebileceğiniz gibi bilgisayarınıza kuracağınız programlar ile de sıralama sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Cuterank

Cuterank programı gerçekten harika bir anahtar kelimede kaçıncı olduğunu bulma programı. Programın ücretsiz versiyonunu yüklediğinizde sadece her programı açışta pro sürümü satın almanız için bir reklam dışında hiç bir eksikle karşılaşmıyorsunuz.

Google Türkiye veya dünyadaki tüm google arama motorlarında sıralama takibi yaptırabileceğiniz bu programın Bing ve Yahoo desteği de mevcuttur. Anahtar kelime sınırlaması veya site sınırlaması bulunmamaktadır. Yazılımın en güzel yanı ise hem Windows hem de Macintosh versiyonlarının bulunmasıdır.

MUTLAKA OKUMALISIN !  Google Search Console toplu url kaldırma

Cute Rank Checker indirme adresi : http://cuterank.net/download.php

cuterank-anahtar-kelime-siralama-bulucu

Rankerizer

Rankerizer prorgramı da Cuterank gibi masaüstü anahtar kelime sıralama bulucu programdır. Ücretsiz ve hızlı bir programdır. Google , Yahoo ve Bing aramam motorlarında pozisyon sorgulaması yapabilir.

Rankerizer indirme adresi : http://www.rankerizer.com/

rankerizer-seo

Free Monitor for Google 

Diğer sıra takip proramları yokken bile var olan free monitor for google eski emektar anahtar kelime pozisyon bulma programıdır. Uzun zamandır güncellenmeyen bu program da bilgisayarınızda bulunsun. Bu program ile de google , yandex ve bing arama motory-larında anahtar kelime sıralamanızı bulabilirsiniz.

free-monitor-for-google

Free monitor for google indirme adresi : http://www.cleverstat.com/googlemon.exe

Sıra bulucu mobil uygulamalar

Akıllı telefonlarında sürekli olarak sitelerinin sıralamalarını takip etmek isetyenler mutlaka vardır. Android yada iOS  yüklü iPhone telefonlarda aşağıdaki mobil uygulamalar aracılığı ile sitelerinizin anahtar kelime pozisyonlarını takip edebilirsiniz.

Sıralama sonucu neye göre değişir

 • Bulunulan lokasyon ( Şehir, Bölge vs. )
 • Kullanılan cihaz mobil mi masaüstü mü ?

Bu yazımızda hali hazırda çalışır vaziyette bulunan ve işe yarayabilecek anahtar kelimelerin google, yahoo, bing motorlarında hangi sırada olduğunun anlık ve geçmişe yönelik takibine  yarayan online araçları ve masaüstü yazılımlarını inceledik. iyinet, Wmaraci ve R10 daki sorgulama araçlarının çoğu zaman sağlıklı sonuçlar vermediğini belirtelim.

Konu ile ilgili diğer aramalar ;

 • dünyada kaçıncı sıradayım
 • türkiyede kaçıncı sıradayım
 • site sıra bulucu google , yandex, bing, yahoo
 • google da kaçıncı sıradayım
 • sitem hangi kelimelerde çıkıyor
 • sıra takip ve analiz
 • google rank finder
 • Serp checker & tracker

 


Yazımızı beğenmek ister misiniz ?
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
18 yorum yazılmış
 • Rehber
  16 Temmuz 2018 at 02:27

  Çalışmalarınız için ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Yayımlamış olduğunuz makalelerden çok yarar gördük, herkesin üşenmeden okumasını tavsiye ederim. Boş kelamlar değil aksine, sizleri bilgi sahibi yapıp donatacak açıklamalarla dolu.

 • bydoctore
  30 Nisan 2018 at 16:05

  Faydalı bir yazı olmuş.
  Sayenizde sitemizin kaçıncı sırada olduğunu öğrendik.
  Teşekkürler.

 • ibrahim şasi
  14 Şubat 2018 at 09:46

  Atasun nakliyat olarak çok faydalandık.

 • Aydın Özsan
  7 Aralık 2017 at 20:49

  Son derece güzel bir paylaşım. teşekkürler.

 • by kerdige
  23 Temmuz 2017 at 14:07

  doğru sonuçları verebilen bir site bulamadım şuana kadar bilgileriniz için teşekkür ederim

 • Oyuncu
  20 Mayıs 2017 at 13:47

  Araçları bir konu içerisinde toplamanız çok hoş olmuş. Çok teşekkür ederim.

 • Safa Yaşar
  3 Ekim 2016 at 23:23

  Tesekkürler

 • Mutfak dolapları
  25 Ocak 2016 at 02:00

  çok teşekkür ederiz anlamlı bir makale olmuş yeterince geniş bilgi verilmiş

 • memo
  16 Ocak 2016 at 20:31

  Hacı merhabalar. Daha önce free monitor for google’yi kullanıyordum. ancak şu son günlerde arama sonuçları çıkmıyor. Web siteleri çalışıyor fakat programlarda sıkıntı var ne olmuş olabilir

 • plastik faraş
  4 Şubat 2015 at 09:12

  Çok güzel hocam ben indirdim

 • Ali Gültekin
  22 Temmuz 2014 at 23:09

  Güzel anlatım teşekkürler

 • Furkan
  22 Mayıs 2014 at 23:28

  Makale çok hoşuma gitti. Bilgilerinizi bizlerle paylaşmanız çok güzel.. Birde Free monitor for google gerçekten çok başarılı bir araç herkese tavsiye ederim…

 • Emre
  22 Mayıs 2014 at 23:24

  wmaracı en basit reklamsız sıra bulma araçlarından. Aynı zamanda backlink sorgulama aracı da mevcut sitede. Buy4backlinks Positon finder da 5 kelimeye kadar sorgulama şansı sunuyor.

 • Google Sıra Bulucu
  23 Nisan 2014 at 23:32

  googlesirabulucu gen tr sitemizide önerilerinizin arasında bulundurursanız seviniriz. ücretsiz ve limitsiz şekilde anlık olarak sorgulama yapma imkanı sunuyoruz ayrıca tüm mobil platformlar için uygulamalarımız mevcuttur.

 • Tabela
  17 Şubat 2014 at 10:53

  yapmış olduğunuz paylaşım için teşekkür eder başarılar dileriz…

Yorum yaz

Önceki yazıyı okuyun:
Tarayıcı önbellekleme nasıl yapılır

Google pagespeed insight ( site hızı analiz etme aracı ) veya Gtmetrix ile sitenizi sorgularken sıkça karşılaşılan sorunlardan biri de....

Kapat